Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wycieczki przedszkolne

Napisany 07-04-2019 21:00:48

Wycieczka do Krynicy-Zdroju

Dnia 29 marca 2019 roku dzieci przedszkolne wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Krynicy-Zdroju. Głównym celem wyjazdu było widowisko teatralne na lodzie pt.:”Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Po obejrzeniu lodowej baśni dzieci przespacerowały deptakiem do Pijalni Wód Mineralnych. Mali turyści pełni wrażeń z uśmiechami na twarzach wrócili do przedszkola.

Aleksandra Kaczmar


Wycieczka do Gorlic i Szymbarku

Dnia 8 lutego 2019 roku dzieci z grupy „O” udały się na wycieczkę do Gorlickiego Centrum Kultury na interaktywne widowisko multimedialne pt.: „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czyli Filmowe Safari w wykonaniu aktorów Teatru SHOW. Dzieci miały możliwość obejrzenia nowatorskiego widowiska, w którym aktywnie uczestniczyły. Po zakończeniu widowiska pojechaliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Nawiązując do Dnia Bezpiecznego Internetu dzieci wzięły udział w warsztatach na temat „Bezpieczeństwa w sieci”. Na podstawie pajęczyny uwitej z włóczki pani Katarzyna Marchwica pokazała  dzieciom jak działa łącze internetowe na całym świecie, uświadamiając przy tym zagrożenia, jakie mogą czekać na nie w Internecie. Kolejnym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Podczas zajęć „Skarby z ula”  wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat życia pszczół, poznaliśmy pszczele produkty i samodzielnie wykonaliśmy woskowe tabliczki zapachowe. W czasie warsztatów „Pogórzański etnodizajn” dzieci poznały tradycyjne ludowe wzornictwo i techniki rękodzielnicze. Efektem udziału w tych zajęciach było zdobienie płóciennej torby.

Aleksandra Kaczmar


WYCIECZKA DO GORLIC

Dnia 17 grudnia 2018 roku dzieci z obydwu grup przedszkolnych miały okazję pojechać na wycieczkę do Gorlic. Celem wyjazdu było poznanie nowych miejsc w regionie. Zwiedzając Urząd Pocztowy w Gorlicach dzieci poznały sposoby przekazywania informacji na odległość, dowiedziały się, na czy polega trudna i odpowiedzialna praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Po zwiedzeniu poczty dzieci wraz z paniami udały się do Kina „Kolory”, gdzie obejrzały bajkę pt.: „Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka”.

Aleksandra Kaczmar