Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wycieczki szkolne

Napisany 17-02-2019 19:27:15

Wycieczka do Gorlic – poznajemy różne zawody

W dniu 08.02.2019r. klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Gorlic, której celem było poznanie różnych zawodów. Wyprawę rozpoczęliśmy od spektaklu teatralnego w GCK pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Interaktywne działania podczas spektaklu pozwoliły uczniom poznać pracę reżysera, operatora kamery, dźwiękowca, a także odkryć tajniki tworzenia fotomontaży filmowych. Z GCK udaliśmy się do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej oraz do Powiatowej Komendy Policji w Gorlicach. Uczniowie mogli poznać tajniki pracy strażaka i policjanta, obejrzeć specjalistyczny sprzęt, pojazdy używane w akcjach oraz zwiedzić budynki. Wielu uczniów wróciło do Łosia ze sprecyzowanym wyborem zawodu w przyszłości .

                                                                                                                                                        Renata Mikruta

                                                                                                                                           Ewa Cetnarowska


„Doświadczalnia sztuki”- to miejsce czy stan umysłu?

Wycieczka do Krakowa 24.11.2018r.

W dniu 12.10.2018r. miał miejsce w naszej szkole pokaz filmów animowanych zrobionych przez uczniów klas III-VII jako podsumowanie projektu „Czy można zjeść dzieło sztuki”. Była to prawdziwa prapremiera, gdyż oficjalny pokaz odbył się w Krakowie w kinie Kijów na Międzynarodowy Festiwalu Filmowym „Etiuda α Anima” 24 listopada 2018r. Było to niezwykłe wyróżnienie, gdyż Festiwal obchodził w tym dniu jubileusz 25-lecia powstania i gala miała szczególnie uroczysty charakter. Uczestnicy tej wyjątkowej wycieczki mieli również okazję odwiedzić wydział kinematografii i animacji na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie poznali krok po kroku tajniki produkcji filmów animowanych. Na wydziale serigrafii, mogli doświadczyć emocji, które niejednokrotnie towarzyszyły pewnie Andiemu Warholowi podczas tworzenia jego dzieł. Wycieczka zakończyła się w Parku Technologicznym. Uczniowie zwiedzali prawdziwe studia filmowe, poznawali niezwykłe tajemnice pracy nad dźwiękiem i kolorem do produkcji filmowych. Te niecodzienne przeżycia zostaną w nas długo. Takie doświadczenia zmieniają umysł. Świat staje się niezwykle barwny, nie tylko kolorami. Oby „doświadczalnia sztuki” stała się nieodzowną częścią naszej szarej codzienności.                           

                                                                                                                                          Renata Mikruta


 „LoveLudowe – malujemy gliniane zabawki”

W dniu 26.10.2018r. klasy I-III brały udział w wycieczce do Nowego Sącza. W Domu Kultury „Sokół” odbyły się warsztaty dotyczące ludowych zabawek w ramach projektu „LoveLudowe”. Dzieci obejrzały prezentację tworzenia zabawek ludowych na terenie Pogórza, a także miały okazję same ozdobić gliniane ptaszki. Czas wolny przeznaczyły na zabawę trudnymi już dziś do zdobycia zabawkami z XIX i początków XX wieku. Wycieczka zakończyła się seansem filmowym w kinie Sokół pt. „Mała stopa”. Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do Łosia z własnoręcznie wykonanymi zabawkami.

                                                                                                                                                           Renata Mikruta

 


Wycieczka na tor gokartowy

Dnia 13 września 2018 roku uczniowie klasy szóstej wzięli udział w wycieczce na tor gokartowy do Ropicy Górnej. Świetna zabawa i sportowa rywalizacja dostarczyła wszystkim wiele emocji i satysfakcji.

 

Renata Hryc


Dzień Dziecka w Gorlicach – mieście światła

1 czerwca uczniowie klasy II i III podążyli śladami Ignacego Łukasiewicza. Wycieczkę rozpoczęliśmy wędrując w stronę Rynku gorlickiego. Na ulicy Węgierskiej przystanęliśmy w miejscu, gdzie zapłonęła pierwsza w świecie uliczna lampa naftowa. Następnie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego, gdzie obejrzeliśmy urządzenia służące do produkcji nafty, dowiedzieliśmy się jak wyglądała stara apteka i jakich ziół używano do produkcji leków.  Obejrzeliśmy ekspozycję upamiętniająca Bitwę pod Gorlicami w 1915r oraz salę ze strojami regionalnymi. Kolejnym punktem wycieczki był Skansen Naftowy na wzgórzu „Magdalena”. Tutaj pan przewodnik Kazimierz Dudek opowiedział nam o sposobach wydobywania ropy naftowej w naszym regionie. Pokazał „kopanki” oraz uruchomił pompę, która mogła obsługiwać 12 otworów wydobywczych. To był niezwykły widok! Ogromną atrakcją tego wyjątkowego dnia był również film w „Kinie Kolory” pt. „Cudowny chłopak”. To niezwykle wzruszająca opowieść o tolerancji, odwadze, sile przyjaźni, akceptacji, spełnianiu marzeń i przezwyciężaniu lęku. W naszej pamięci zostaną słowa: „Serce jest mapą wskazująca dokąd podążasz, twarz jest mapą pokazującą skąd przychodzisz…” To był wspaniały dzień, który zakończyliśmy wspólnymi zabawami na powietrzu. Szkoda było wracać do Łosia. Wrażenia z wycieczki długo pozostaną w naszej pamięci i sercach.

Renata Mikruta

 

Klasa II i III na wycieczce w Bochni

 

        18 maja 2018 r. uczniowie z klasy II i III pod opieką wychowawczyń  uczestniczyli w fantastycznej wycieczce do Bochni. Głównym jej celem było zwiedzanie najstarszej w Polsce zabytkowej kopalni soli.

         Niezwykła podróż po solnej żupie rozpoczęła się jazdą podziemną kolejką. Dzieci oglądały unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne, wykute w soli surowe kaplice z rzeźbami i malowidłami, a także narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór – komory Ważyn, w której znajduje się sklep z pamiątkami, boisko sportowe i plac zabaw.

         Po opuszczeniu kopalni mali turyści udali się do Muzeum Motyli „ Arthropoda”, gdzie uczestniczyli w ciekawej, żywej lekcji przyrody. Mogli zdobyć cenne informacje nie tylko o życiu motyli, ale również innych stawonogów.

          Pobyt w tych niezwykłych miejscach był dla wszystkich wspaniałą przygodą i źródłem niezapomnianych wrażeń!

Maria Hajduk

 


 

WYCIECZKA KLASY I DO KRAKOWA I WIELICZKI

12 kwietnia 2018 klasa I  oraz pięcioosobowa grupka dzieci z „0” pojechała na planowana wycieczkę edukacyjną. Odwiedziliśmy Kraków a w nim: Smoczą Jamę, wzgórze wawelskie, dalej traktem królewskim przeszliśmy na krakowski rynek. Po zwiedzeniu Kościoła Mariackiego w samo południe o godz. 12.00 słuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Następnie przejechaliśmy autokarem do Wieliczki. 

Głównym punktem tej wycieczki było zwiedzanie kopalni soli  w ramach oferty Odkrywamy Solilandię”. Podczas podróży po solnych podziemiach  mali odkrywcy spotkali  tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite zagadki oraz quizy, bawili się w towarzystwie skrzata – Soliludka. W programie również znalazł się czas na zakup pamiątek i wspólne zdjęcie w kaplicy Św.Kingi.

Pełni wrażeń z mnóstwem pamiątek powróciliśmy szczęśliwie do Łosia.

 

 Ewa Cetnarowska, Aleksandra Kaczmar

 


KLASA DRUGA I TRZECIA W CIĘŻKOWICACH I JASTRZĘBI

Rankiem 26 października 2017 r. uczniowie z klasy II i III wyruszyli na wycieczkę autokarową. Trasa wiodła do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach,  gdzie znajduje się bogata kolekcja owadów, ptaków i ssaków. Dzieci mogły tam podziwiać naturalne okazy zwierząt min. niedźwiedzia, żubra i łosia oraz poznać ciekawostki dotyczące ich życia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się interaktywna łąka, jednak największą atrakcją okazała się wirtualna podróż multimedialnym batyskafem po dnie rzeki Białej.

Kolejne wrażenia czekały na „podróżników” w Jastrzębi – w gospodarstwie agroturystycznym pani Danuty Kostrzyńskiej. Tu dzieci uczyły się tradycyjnego wypieku chleba i rogalików krucho – drożdżowych, urządzały wyścigi z kózkami, karmiły króliki i drób, bawiły się z uroczym szczeniaczkiem i kotkiem. W pobliskim lesie zbierały grzyby i macierzankę. Pełne radości wracały do domu, aby wspólnie z rodziną delektować się smakiem własnej roboty pieczywa, a w autokarze… roznosił się cudowny zapach gorącego chleba.

Maria Hajduk

Wycieczka do Tarnowa i Ciężkowic

Dnia 12 października 2017r klasy 4 i5 uczestniczyły w wycieczce klasowej. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach. Następnie udaliśmy się do Tarnowa na spektakl teatralny „ Tajemniczy ogród”. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Barbara Bugno

WYCIECZKA DO SANKTUARIUM NMP KRÓLOWEJ TATR NA WIKTORÓWKACH

W ramach działalności SKKT 9 października 2017 roku dwunastu uczniów z klas szóstej oraz siódmej uczestniczyło w wycieczce do serca polskich Tatr. Pieszym szlakiem wędrowali do sanktuarium NMP Królowej Tatr na Wiktorówkach. Mimo, iż temperatura oscylowała w granicach zera stopni, humory dopisywały. Młodzi turyści doświadczyli smaku pieszej wędrówki, a kolory jesieni oraz prószący słaby śnieg dopełniły wrażeń. Wizyta w przepięknie zbudowanym sanktuarium oraz  na Rusinowej Polanie, skąd jest niezwykła panorama Tatr, wzbogaciły uczniów o nowe wrażenia, ważne dla ich duchowego rozwoju.  W drodze powrotnej czekały ich ważny egzamin. Doświadczyli wspinaczkowej przygody w parku linowym, w Krościenku. Mimo ,, szczypty” lęku, który zawsze powinien towarzyszyć  człowiekowi na wysokościach, spisali się na medal.

Bogdan Drzał

 

                                                                                                                                                                                                                                                                             


no images were found