Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wydarzenia z życia szkoły

Napisany 10-11-2020 11:11:00

26 maja Dzień Matki 2021

Zapraszamy do obejrzenia programu artystycznego dla Mam w wykonaniu uczniów klasy II i III oraz chóru szkolnego.

Wszystkim Mamom życzymy spełnienia marzeń!

https://drive.google.com/file/d/1doUJAhkwT0tc64Gslfo54QUa9LZOM8wU/view?usp=sharing

22 KWIETNIA

Dzień Ziemi 2021

Earth Day 2021

Uczniowie kl 7 zaprezentują parki narodowe Wielkiej Brytanii.

https://drive.google.com/file/d/1XJJKvTUTZlf1HCEHbM69k32nptJeIQdH/view?usp=sharing

Uczniowie kl6 zaprezentują parki narodowe Stanów Zjednoczonych.

https://drive.google.com/file/d/1rwuxXQvNbwpYp1Q3tbGPB9NVCwQyVcNn/view?usp=sharing

Uczniowie przygotowali również plakaty techniką collage.

TAG DER ERDE 2021 DZIEŃ ZIEMI 2021

Zapraszam do obejrzenia prezentacji na temat parków narodowych na terenie Niemiec i Austrii.

21 STYCZNIA- 22 STYCZNIA

Dzień Babci i Dziadzia

Kochane Babcie i Drodzy Dziadkowie! Z okazji Waszego święta dzieci z klas I-III składają najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i radości. Krótki program artystyczny można obejrzeć w wiadomościach na dzienniku elektronicznym.

R. Mikruta

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2020

Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uroczysta akademia z tej okazji miała nietypowy przebieg. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią Covid 19 do występu przygotowywali się jedynie wybrani uczniowie z klasy I-III wraz z chórem. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani mgr Renaty Mikruty i mgr Bogdana Drzał. Ich występ, jako formę uczczenia pamięci o tych, którzy przelali krew za naszą niepodległość, można oglądać pod adresem: https://splosie.sharepoint.com/sites/WIETLICASZKOLNA/Materiay%20z%20zaj/IMG_2975.MOV

PASOWANIE NA UCZNIA

19 października br. odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Ewy Cetnarowskiej . Uczyły się wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera i tylko szkoda, że ze względów epidemiologicznych rodzice nie mogli wziąć udziału w tej uroczyści, ale sercem byli z nami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Lidia Szurek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów naszej szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

E.Cetnarowska

„Nie-szablonowa sztuka”

W ramach pożegnania lata oraz współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach ph. „Nie-szablonowa sztuka”. Dzieciaki miały możliwość rozwinąć swoje talenty malarskie, poznać sztukę street- artu oraz inne ciekawe formy plastyczne. W tym celu, w sobotę 18 września do Łosia przybył Wojciech Wiśniewski oraz Ligia Jaszczewska z Fundacji #ARTica.
           Uczestnicy wspólnie wykonali różnorakie nie-szablonowe dzieła, a inspiracją była natura – zarówno w formie warzyw, owoców i innych darów jesieni, z których powstały nie-codzienne portrety, na wzór tych wykonywanych przez Giusseppe Arcimboldo, włoskiego artystę epoki renesansu.
Inspiracją były także bociany, które nieopodal fili GOK i szkoły mają swoje gniazdo. I co roku wracają, ciesząc dzieci, młodzież, a zapewne także dorosłych, że wiosna tuż, tuż…
          By ten czas oczekiwania na wiosnę skrócić, autorzy, organizatorzy i uczestnicy projektu postanowili zatrzymać je w Łosiu na dłużej. Dzięki Wojtkowi Wiśniewskiemu oraz wspaniałej współpracy z naszą młodzieżą i dziećmi powstał wielkoformatowy obraz tych ptaków. A przy okazji artysta na pamiątkę wyczarował także obraz pawia. Prace te znajdują się w budynku remizy w Łosiu.

OGŁOSZENIE – stypendia szkolne 2020/2021

Informuje się mieszkańców Gminy Ropa, iż wnioski dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2020/2021 należy złożyć w terminie od 1 do 15 września br.
Dokumenty (wniosek wraz załącznikami)  należy włożyć do koperty (zakleić i podpisać) i dostarczyć do skrzynki nadawczej w godzinach od 7.30 do 15.00. Skrzynka będzie umieszczona w przedsionku budynku byłego Gimnazjum w Ropie. 
Formularz wniosku dostępny jest na stronie internetowej Gminy Ropa. Osobiście formularze można pobrać w siedzibie Centrum Usług Oświatowych w Ropie (Szkoła Podstawowa Nr 1 I piętro) w dniach od 24 do 31 sierpnia br. w godzinach od 7:30 do 15:00.
Informacje telefoniczne udzielane są pod numerem telefonu 18 5505184.