Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wycieczki przedszkolne

Napisany 28-12-2019 10:00:48

ROK SZKOLNY 2019/2020


Wycieczka do Gorlic

        Dnia 27 lutego 2020r. dzieci z całego przedszkola udały się na wycieczkę do Gorlic. Wspólnie obejrzały film pt.”Basia” w kinie „Kolory”. Następnie grupy rozdzieliły się , aby skorzystać z innych atrakcji.

Grupa młodsza bawiła się w sali zabaw Tygrysek czerpiąc radość ze wspólnej zabawy, aktywnie wszystkie dzieci korzystały z atrakcji jakie oferuje to miejsce. Zabawa była świetna, a siły dzieci nieskończone.

Natomiast starszaki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego, aby poznać pracę weterynarza i uświadomić sobie, że zwierzęta też chorują i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem gabinetu weterynarza, wszystkimi pomieszczeniami oraz dowiedziały się, na czym polega jego praca.
Dzieci poznały urządzenia i przybory medyczne, które wykorzystuje się podczas wizyt chorych zwierząt. Poznały urządzenie do badania takie jak stetoskop, USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich  problemach ze zdrowiem.
Dzięki wizycie przedszkolaki wiedzą lepiej, czym zajmuje się weterynarz, jak cenna jest jego praca i komu służy.

D.Smolarska U.Dudek


Wycieczka do Gorlic

Dnia 22 listopada 2019 roku dzieci z obydwu grup przedszkolnych wzięły udział w wycieczce do kina „Kolory” w Gorlicach na premierę filmu animowanego pt.: „Kraina Lodu II”. W wolnym czasie przedszkolaki przespacerowały ulicami Gorlic, zwiedzając Ratusz i lampę naftową skonstruowaną przez Ignacego Łukasiewicza.

 

A. Kaczmar, U. Dudek


WYCIECZKA DO SZKÓŁKI LEŚNEJ W ROPIE

A.Kaczmar, U.Dudek


Wycieczka do Krakowa

Dnia 08.10.2019 r. grupa starszaków wraz z I i II klasą wybrała się na wycieczkę do Krakowa. W Teatrze Współczesnym dzieci obejrzały spektakl pt.” Koziołek Matołek”, a później wzięły udział w warsztatach teatralnych. Podczas pobytu na Rynku w Krakowie wysłuchały hejnał z Wieży Mariackiej. W Muzeum Lotnictwa przedszkolaki poznały historię samolotów od pierwszej maszyny latającej po współczesne. Wszystkie dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.

Urszula Dudek


Wycieczka do Szymbarku

Dnia 30 września 2019 roku dzieci z grupy młodszej pojechały na wycieczkę do Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Była to pierwsza przedszkolna wyprawa w nowym roku szkolnym. W czasie pobytu w skansenie dzieci dowiedziały się, jakie dawniej uprawiano zboże, jakie produkty można było z niego otrzymać. Zwiedzając budynki na terenie skansenu dzieci poznały wygląd i wyposażenie dawnej chaty. W budynkach gospodarczych przedszkolaki miały okazję spożytkować swoją energię podczas mielenia zboża w żarnach. Na zakończenie wycieczki dzieci wzięły aktywny udział w warsztatach pt.:”Co ma piernik do wiatraka”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polegała funkcja wiatraka. Następnie każdy przedszkolak ozdobił i złożył miniaturowy wiatrak, który zabrał ze sobą do domu.     

 

A. Kaczmar, E.Augustyn