Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Z życia klas

Napisany 21-07-2021 17:55:00

POSPRZĄTAJ Z NAMI MAŁOPOLSKĘ

W ramach drugiej edycji akcji ,, Posprzątaj z nami Małopolskę” uczniowie naszej szkoły w dniach 22 – 24 marca 2023 roku zorganizowali wspólnie z wychowawcami zajęcia sprzątania wioski Łosie. Praca uczniów przyczyniła się do polepszenia stanu środowiska naturalnego oraz estetyki wyglądu wioski. Zebrano kilkanaście worków śmieci.

B.Drzał

MAM TALENT

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, odbył się w naszej szkole konkurs „Mam talent”. Każdy chętny mógł zaprezentować swoje umiejętności w dziedzinie muzycznej, zrecznościowej, poezji, tańcu. Uczestnicy wykazali się ogromnym wdziękiem, wrażliwością, wspaniałą grą sceniczną i logicznym myśleniem. Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VIII zdobyła Hania Rosiek za wspaniały wokal i wizerunek sceniczny , a także tercet taneczny w składzie Natalia Bugno, Antonina Lisowiec i Lena Łukaszyk za piękną taneczną opowieść, doskonałą sprawność fizyczną, delikatność i perfekcję wykonania. W kategorii klas 0-III główną nagrodę zdobyły dziewczynki z klasy II Tosia Sokół i Paulina Trześniak za interpretację i zjawiskowe wykonanaie wiersza Jana Brzechwy „Leń”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymmy kciuki za nieustanny rozwój odkrytych talentów!

O

ODPUST PARAFIALNY

20 marca uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli we Mszy Św. odpustowej. Piękną uroczystość poprowadził kapłan i wykładowca Seminarium Duchownego w Tarnowie. W nawiązaniu do wzorów i autorytetów, duchowny zwrócił uwagę na skromność, prostotę i mądrość Św. Józefa patrona Parafii Rzymskokatolickiej w Łosiu.

ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

W minionym marcowym tygodniu 2023 r. w klasie II odbył się cykl spotkań z rodzicami, którzy opowiedzieli dzieciom o wykonywanych przez siebie zawodach. Dzieci dowiedziały się o drodze jaką musiał przejść każdy z nich, by w dorosłym życiu móc robić to, o czym marzył w dzieciństwie. Wysiłek włożony w naukę i zdobywanie umiejętności w dniu dzisiejszym, przyniesie efekt w przyszłości. Dzieci mogły przymierzyć togę i poczuć się jak na sali sądowej, zapakować próżniowo produkty żywnościowe, a także założyć policyjną czapkę. Uzyskały odpowiedzi na wiele pytań dotyczących prezentowanych zawodów. Dziękujemy rodzicom za chęć podzielenia się swoim doświadczeniem, za motywujące i wspierające słowa skierowanych do dzieci!

R. Mikruta

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

„MATEMATYCZNY KANGUR

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Matematyczny Kangur”. Również i tym razem nie zabrakło chętnych do sprawdzenia swoich sił w tej intelektualnej konkurencji. Wszyscy, którzy kiedykolwiek przystąpili do tych zmagań wiedzą, że aby rozwiązać zadania „kangurkowe”, trzeba myśleć w niestandardowy i twórczy sposób. 16.03.2023 r. piętnastu śmiałków z klas II-VIII podjęło wyzwanie i stanęło do rywalizacji. Na wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać, ale wszyscy uczestnicy zasługują na miano zwycięzcy! Podjęcie dodatkowej pracy, poświęcenie wolnego czasu na umysłowy trening, opanowanie stresu i nauka koncentracji, to umiejętności, które są bezcenne i na pewno przydadzą się nie tylko w matematycznych zmaganiach! Brawo zwyciężcy!!!!

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 13-14.03.2023r. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Kościele Rzymskokatolickim w Łosiu. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych, drodze krzyżowej oraz mszy świętej. Nauki wygłoszone przez księdza rekolekcjonistę wprowadziły uczestników w refleksyjny i modlitewny nastrój. Ten wartościowy czas „zatrzymania” i zamyślenia pozwoli na piękne, duchowe wejście w czas Welkiej Nocy.

„KOTY I KOCIAKI” SUKCESY

Dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej wzięli aktywny udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.: „Koty i kociaki”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Podgórza w Krakowie. Celem konkursu było propagowanie właściwych postaw wobec zwierząt. W powyższym konkursie Natalia Bugno i Andrii Shevchuk otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Kaczmar

Cyrk „Szok” z Ukrainy

26.01.2023 r. w remizie w Łosiu mogliśmy obejrzeć pokaz cyrku „Szok” z Ukrainy. W przedstawieniu wystąpili nie tylko przyjezdni artyści, ale również nasi koledzy i koleżanki, a także niektórzy nauczyciele! Zabawa była wspaniała! Dobrze, że mamy poczucie humoru i dystans do siebie!!!

R. Mikruta

„KWIATY W MUZEACH”

ZAGRODA MAZIARSKA 25-26.01.2023

W Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu jak zwykle dzieje się dużo! W dniach 25-26.01.2023 r. klasy I-III zostały zaproszone na warsztaty twórcze pt. „Kwiaty w muzeach”. Te niezwykłe lekcje nie tylko wyzwoliły w nas pokłady wyobraźni i artystycznych mocy, ale przede wszystkim zaznajomiły z polskim folklorem, zdobnictwem w sztuce ludowej i muzealnej oraz dziejami naszej małej łosiańskiej ojczyzny. Dowiedzieliśmy się o symetrii w haftach gorsetowych i motywach roślinnych na tradycyjnych skrzyniach ludowych. Dziękujemy za piękny czas spędzony mądrze i twórczo!

M.Hajduk, E.Cetnarowska, R.Mikruta

Warsztaty w Zagrodzie Maziarskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem także wśród uczniów klas starszych. W dniu 16 lutego klasa VI uczestniczyła w zajęciach rękodzieła w ramach projektu „Kwiaty w muzeach”. Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

https://drive.google.com/drive/folders/1-MitJjKAgadWkwMmyKr_50tgUf5QQKix?usp=share_link

Dorota Fudala

KARNAWAŁOWE RYTMY!

Nadszedł czas karnawału! 24 stycznia 2023r. do remizy w Łosiu przybyły niezwykłe osobistości! Pojawili się spotrowcy, bohaterowie filmów, bajkowe księżniczki, wróżki, syrenki, a nawet dinozaury! Przybył także ogromny pająk, któremu nie przeszkadzała w tańcu żadna z ośmiu nóg! Każdy wspaniale zaprezentował swój strój wykonując solowy taniec. Wybór najpiękniejszej postaci był naprawdę trudny. Na wielkie BRAWA zasłużyli wszyscy uczestnicy zabawy! Remiza długo tętniła radością, śmiechem, muzyką. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, a starsi koledzy zadbali o drobne przekąski. Szkoda, że karnawał tak szybko minął!

Ale jazda!!!

Wyprawa na lodowisko w Białej Niżnej.

W dniu 23.01.2023r klasy I-IV wraz z wychowawcami wybrały się na lodowisko w Białej Niżnej. Spędziliśmy wspaniały czas zabawy, radości i nauki! Niektórzy z nas pierwszy raz stanęli na lodowej tafli!!! Jak wspaniale radziliśmy sobie z lodowymi trudami można obejrzeć w załączonym filmiku. Wróciliśmy do szkoły szczęśliwi, pełni nadziei na kolejny taki wyjazd! 🙂

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21-22 STYCZNIA

Kochane Babcie i Kochani Dziadkowie! W dniu Waszego święta najserdeczniejsze życzenia składają wnuczęta! Zdrowia, szczęścia, pomyślności, moc uśmiechu i radości! Zapraszamy do wysłuchania wierszy i piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Klasy 1-2
Klasa 3

GMINNE ELIMINACJE KONKURSU STRAŻACKIEGO

I MIEJSCE – WIKTOR ŁUKASZYK

W dniu 13 stycznia 2023r. w Ropie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ratownictwa specjalistycznego, działaniach związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych. Na konkurs wpłynęła blisko setka prac w różnych technikach i grupach wiekowych. Sukcesem może pochwalić się Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu: I miejsce w kategorii klas V-VIII zajął Wiktor Łukaszyk z klasy VI. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.

Dorota Fudala

„GRAJMY PANU”

KONCERT W KOŚCIELE PARAFIALNYM W ŁOSIU6 stycznia 2023r.

Święto Objawienia Pańskiego to doskonały czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, które w naszej polskiej tradycji odgrywają ważną rolę. Trudno wyobrazić sobie ten szczególny okres bez dźwięków „Przybieżeli do Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, czy przepięknej kolędy „Gdy śliczna Panna”. Dzięki życzliwości księdza proboszcza Jana Adamczyka, chór szkolny oraz zespół instrumentalny miały okazję koncertować w Kościele Rzymskokatolickim w Łosiu 06.01.2023r. W śpiew włączyli się zebrani parafianie, rodzice i dziadkowie wykonawców i wszyscy, którzy byli obecni w świątyni. Dziękujemy za zaproszenie do wspólnej modlitwy, bo „ten kto śpiewa dwa razy się modli!”

R. Mikruta

Warsztaty wizualnego myślenia

Ortografia z mazakiem

03.01.2023 – prowadzi pani Urszula Lizak

Warsztaty z Panią Ulą Lizak -terapeutką, logopedką i rysownikiem- były radosnym i twórczym przeżyciem dla uczniów klasy II. Dzieci pracowały nietypowymi technikami wizualnymi nad trudnymi zagadnieniami ortograficznymi. Uczyły się prostych technik rysunkowych, które w doskonały sposób pozwolą na zapamietanie wyrazów stanowiących ortograficzne wyzwanie. Obrazki stworzone z kilku kolorowych kresek, zapadają w pamięć, tworząc bazę dla całej rodziny wyrazów „niemożliwych do zapamiętania”. Dziękujemy Pani Uli za radosną atmosferę, uśmiech, przydatną wiedzę i pobudzenie naszej twórczej wyobraźni! Zapraszamy ponownie!

kl. II z wychowawczynią

WIGILIA W KLASIE 2

Świąteczny czas pozwala na zatrzymanie w pędzie codzienności, daje okazję do wyrażenia swojej wdzięczności i życzeń dla najbliższych , przyjaciół i znajomych. Dnia 22.12.2022r zorganizowaliśmy w klasie wigilię, by podzielić się opłatkiem, przypomnieć sobie bożonarodzeniowe tradycje, wyrazić swoje podziękowania za wszystkie chwile mijającego roku. Zjedliśmy smaczne pierogi oraz wspaniałe ciasta świąteczne przygotowane przez rodziców. Wykonaliśmy również pachnącą świąteczną ozdobę z mandarynki i goździków. Ala Korzeń i Bartuś Lisowiec zagrali dla nas piękne na instrumentach, a Tosia Sokół zaśpiewała tradycyjną łemkowską kolędę. Dziękujemy za wspólne klasowe świętowanie!

K.Rąpała, R.Mikruta

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Piękny czas świąteczny nadchodzi! Z tej okazji w naszej szkole w dniu 22.12.2022r. odbył się koncert kolęd, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Chór szkolny wraz z zespołem instrumentalnym zainicjował pastorałkę „Jeden dzień w roku”, aby wprowadzić zebranych w świąteczny nastrój. Wszyscy włączyli się we wspólne muzykowanie. Na koniec złożyliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia zdrowia, radości i pięknych rodzinnych chwil!

R. Mikruta

KONCERT KOLĘD W PRZEDSZKOLU

Wspaniały czas kolędowania rozpoczęty! 21.12.2022r uczniowie z klas I-VIII zagrali i zaśpiewali dla młodszych kolegów i koleżanek w przedszkolu. Rozpoczęliśmy pastorałką, ale tradycyjne kolędy również zabrzmiały w przedszkolnej sali. Wszyscy włączyli się do śpiewania „Przybieżeli do Betlejem”, czy „Lulajże Jezuniu”. Mimo swoich niewielu lat przedszkolaki wykazały się wspaniałą koncertową postawą, słuchały w skupieniu i z zainteresowaniem, obdarzyły wykonawców gromkimi brawami. Brawo mali słuchacze!

R.Mikruta

Świąteczne spotkania – Zagroda Maziarska

W dniu 20.12.2022r zostaliśmy zaproszeni do Zagrody Maziarskiej w Łosiu na warsztaty plastyczne „Świąteczne spotkania – Ozdoby choinkowe dawniej i dziś”. Uczniowie klasy I-III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w kreowaniu kart świątecznych nietypowymi technikami. Z wydrapywanych wzorów wyłoniły się kształty aniołów, bałwanków, bombek choinkowych, iglastych gałązek… Złote, srebrne, czerwono – błyszczące karty naklejaliśmy na barwne tekturki, by tak przygotowane pocztówki móc wysłać do najbliższych ze świątecznymi życzeniami. Podczas pracy śpiewaliśmy tradycyjne kolędy, co wprawiło nas w zimowy nastrój. Dziękujemy za zaproszenie do Zagrody na tak wspaniałe spotkanie !

E.Cetnarowska, M.Hajduk, K.Rąpała, R. Mikruta

GORLICKI KONKURS SZOPEK

Antonina Sokół, uczennica klasy drugiej zdobyła II miejsce w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. Głównym celem konkursu było poznanie i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną, a także utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”. Wernisaż prac i rozdanie nagród odbyło się 19 grudnia 2022 roku w siedzibie Pracowni Plastycznej Gorlickiego Centrum Kultury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Aleksandra Kaczmar

NAGRYWAMY PŁYTĘ !

W sobotę 10.12.2022r. wybraliśmy się do PAPAYA STUDIO w Lipinkach prowadzonego przez pana Rafała Boniśniaka, aby nagrać płytę z kolędami. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takim przedsięwzięciu, więc było ono dla nas dużym wyzwaniem. Na miejscu okazało się, że najpierw nagramy poszczególne instrumenty, a następnie wokal. Każdy z nas wchodził pojedynczo do wygłuszonego pomieszczenia wyposażonego w mikrofony, słuchawki i mnóstwo kabli. Nagrywaliśmy indywidualnie poszczególne instrumenty : klawisz, gitary, dzwonki, skrzypce i flet. Pan Rafał montował na bieżąco każdą ścieżkę dźwiękową. To była prawdziwa magia! Z pojedynczych linii melodycznych wyłaniała się cała harmonia brzmienia. Na ekranach komputerów mogliśmy śledzić zapis graficzno- melodyczny utworów. Praca trwała kilka godzin, ale warto było spędzić ten czas w tak ciekawym miejscu i poznać pierwszy etap procesu tworzenia płyty. Na pewno zachęciło nas to do kolejnych takich przedsięwzięć.

R. Mikruta

Przed nagraniem 🙂
W studio 🙂
Z Panem Rafałem 🙂

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W dniu 09.12.2022r. klasy I-III uczestniczyły w „Spotkaniu z leśnikiem”. Tematem prelekcji były „Płazy i gady występujące na terenie Polski”. Spotkanie poprowadził pan Sebastian Kozień z Nadleśnictwa Łosie, któremu asystował uczeń naszej szkoły Szymon Maczuga. Dzieci miały okazję poznać płazy i gady występujące w Beskidzie oraz w innych regionach naszego kraju. Mogły obejrzeć makiety zwierząt w ich naturalnych rozmiarach i kształtach. Leśnik zwrócił uwagę na cechy charakterystyczne poszczególnych gatunków, a zwłaszcza na elementy rozpoznawcze jadowitych okazów. Prelekcja wzbudziła wielkie zainteresowanie! Zapraszamy leśników po raz kolejny na tego typu lekcje poglądowe.

R. Mikruta

MIKOŁAJKI 2022

To był niezwykły dzień!!! Wszyscy z utęsknieniem wypatrywali reniferów, sań i oczywiście Świętego Mikołaja! Każde skrzypnięcie drzwi, czy podłogi przyprawiało nas o dreszcz niepokoju. Czy już nadchodzi, czy się zbliża….?? Pojawił się niespodziewanie!!! Zastukał mocno w drzwi i z głośnym „Ho, ho, ho!!!” wszedł do klasy! Klasnęliśmy w dłonie z radości, zaśpiewliśmy piosenkę na powitanie, a Mikołaj rozpoczął rozdawnie prezentów! Było dużo radości, śmiechu, okrzyków zdziwienia! Szkoda, że Święty Mikołaj odwiedza nas tylko raz w roku! Dziękujemy Mikołaju!!!

E.Cetnarowska, M.Hajduk, R.Mikruta

NASZE SUKCESY SPORTOWE

W dniu 1 grudnia 2022 roku odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w Ropie. Nasi zawodnicy bardzo dobrze się zaprezentowali. Drużyna młodsza dziewcząt w składzie Karolina Trybus, Amelia Zagórska zajęły III miejsce drużynowo. Grupa młodsza chłopców w składzie: Wiktor Korzeń, Jonatan Krawiec zajęli miejsce II drużynowo. Grupa starsza chłopców w składzie: Nikodem Górski i Piotr Krawiec miejsce II drużynowo. Największy sukces czyli I miejsce drużynowo i dostanie się na zawody rejonowo uzyskała grupa starsza dziewcząt w składzie: Oliwia Siuta, Maja Fiter, Otylia Miejska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

B.Drzał

Galeria zdjęć z podsumowania turnieju:

https://drive.google.com/drive/folders/1FZpfr4SR6aWtVLF3yHH6Ld4v-w6Yd5Ja

„Królowa Śniegu”

30 listopada 2022 roku  gościliśmy „Art-Cinema” z teatrzykiem kukiełkowym pt. „Królowa Śniegu”. Z wielką ciekawością obejrzeliśmy przygody Kaya i Gerdy, którzy aby zachować swoją przyjaźń zostali wystawieni na wiele trudnych prób. Gerda z wielką odwagą stawiła czoła Lodowej Królowej, by odzyskać miłość przyjaciela. Piękna baśń uczy nas wytwałości, szukania różnych rozwiązań w trudnych sytuacjach, a także pokazuje siłę ludzkich uczuć.

„Królowa Śniegu”

ANDRZEJKI

DZIEŃ JĘZYKÓW

       W dniu 24 listopada 2022 roku odbyła się zabawa andrzejkowa w której uczestniczyli uczniowie najpierw grupy młodszej-klasy I-III, a następnie klas starszych IV-VIII. Spotkanie prowadzili uczniowie SU pod opieką wychowawców klas. Z tej okazji odbywały się różne wróżby i konkursy. Starsi uczniowie zaprezentowali piosenki w różnych językach wraz ze wspaniałą choreografią z okazji Dnia Języków.   

11 listopada Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka wyjątkowa data. Co roku tego dnia w naszym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. Jest to dzień symbolicznie upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W celu upamiętnienia tych wydarzeń, dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie poprzez wiersze i pieśni patriotyczne oddali szacunek symbolom narodowym i wyrazili miłość do Ojczyzny. Atmosfera w tym dniu była uroczysta i podniosła.

B.Nowak, K. Rąpała, R. Mikruta

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI –

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Klasa 3 gotowa do konkursu na najpiękniejsze przebranie.

E.Cetnarowska

Powiatowy Konkurs Plastyczny

„Cztery strony folkloru – Przy stole”

Alicja Korzeń uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ” Cztery strony folkloru – Przy stole” zorganizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. Nagrodę odebrała w dniu 25.10.2022r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

R. Mikruta

Śniadanie daje moc

24.10.2022r wzięliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione owoce i warzywa, by wspólnie zrobić zdrowe, pożywne i smakowite śniadanie! Zabraliśmy się do pracy w grupach. Krojenie owoców i przyprawianie sałatki poszło nam naprawdę sprawnie. Wszyscy zaangażowali się w tą wspaniałą akcję. Już po kilkunastu minutach misy wypełniły się pachnącą i zdrową, owocową przekąską. Po tej praktycznej lekcji, wiemy już jak niezwykle ważne dla naszego zdrowia są witaminy!

R. Mikruta

PRZYGOTOWUJEMY ZDROWE PRZEKĄSKI

-KL 3

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zajęć kulinarnych w klasie 21 października po kliknięciu w link:

https://drive.google.com/drive/folders/10hO5ebQkTcCO063IkODwsFfXPrcMsnqz?usp=sharing

Pasowanie na ucznia

21 października 2022 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu bowiem odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zakłócić całą uroczystość i nie dopuścić uczniów do pasowania próbowała ,,Baba Jaga”. Zamieniła panią dyrektor w ,,sopel lodu”. Mogli Ją odczarować tylko grzeczni uczniowie, którzy potrafią pięknie recytować wiersze, zaśpiewać piosenki, zatańczyć oraz udzielić poprawnych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Dzieci spisały się na medal i pani dyrektor odzyskała wolność. Po uroczystym ślubowaniu mogła więc ogromnym, kolorowym ołówkiem pasować pierwszoklasistów na uczniów. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki przygotowane przez radę rodziców oraz starszych kolegów z kl. II.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

M. Hajduk

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Kochani Nauczyciele!

wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia,

z serc naszych płynie dzisiaj pieśń,

przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz,

niech zakwitną bukiety Waszych serc !!!

14 października 2022r. o godz. 9.00 zebraliśmy się wszyscy odświętnie ubrani, by recytacją i śpiewem uczcić naszych Nauczycieli w dniu ich święta. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi artyści wprowadzając zebranych w jesienne klimaty okolicznościową piosenką. Klasa V zaprezentowała humorystyczną scenkę, przedstawiająca poranne zmagania ucznów, wybierających się do szkoły. Główną rolę odegrał Anioł Stróż, w którego wcialił się Norbert Górski. Przebiegłym śpiochem była Amelka Zagórska. Wywiad z „panią minister edukacji” okazał się strzałem w dziesiątkę. Doskonale odegrany przez Tosię Lisowiec i Lenę Łukaszyk, rozbawił publiczność do łez. Chór szkolny wyśpiewał dla wszystkich Nauczycieli toast, a zespół instrumentalny odegrał utwór z dedykacją spełnienia marzeń. Samorząd Uczniowski wręczył zebranemu Grony Pedgogicznemu, emerytom i pracownikom szkoły piękne róże. Fotorelację można obejrzeć na załączonym filmie. Warto oglądnąć do samego końca 🙂

B.Bugno, R. Mikruta

R.Mikruta

Ognisko klasowe

Zwiedzamy Muzeum Skarbów Podkarpacia w Ropie

13 października 2022r. klasa 2 wybrała się do Ropy, aby obejrzeć ekspozycję Skarbów Podkarpacia w Muzeum w Gościńcu Dworskim. Interaktywna wystawa prezentująca najcenniejsze dary naszego regionu tj. ropę naftową, sól, minerały, wodę i węgiel drzewny zachwyciła dzieci oraz rodziców przybyłych na popłudniowe spotkanie integracyjne. Naszym przewodnikiem była pani Barbara Sarnecka, która zabrała nas na wycieczkę nie tylko po Muzeum i parku dworskim, ale również w naszą wyobraźnię. Po tych niezwykłych estetycznych doświadczeniach, z przyjemnością zabraliśmy się za pieczenie kiełbasy na ognisku przygotowanym przez Państwa Zagórskich. Degustowaliśmy ciasta przyniesione przez rodziców i przepyszną korzenną herbatę, zrobioną specjalnie dla nas przez Panią Izę Zagórską. Pełni sił i dobrego humoru rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Graliśmy w mini golfa, berka, szaleliśmy na placu zabaw. Na koniec obejrzeliśmy Mini Zoo. Najwięcej przyjemności sprawiło nam głaskanie i przytulanie króliczków. Na długo zapamiętamy ten dzień!

R. Mikruta

30 września Dzień Chłopaka

W całej szkole radośnie i uroczyście! Świętujemy Dzień Chłopaka! Dziewczyny przygotowują niespodzianki, kroją ciasta w tajemnicy przed kolegami, stroją sale okolicznościowymi dekoracjami. Niektóre klasy zamawiają nawet pizze! Częstują kolegów i nauczycieli. Wspaniała atmosfera wspólnego świętowania. Kochani koledzy, życzymy sukcesów, spełnienia i radości !!!

R. Mikruta

23 września -Witamy Jesień!

23 września to pierwszy dzień jesieni. Klasa II postanowiła wejść w tę piękną porę roku plastycznym krokiem. Zorganizowaliśmy klasowy konkurs na pracę plastyczną pt. „Liściasty portret Pani Jesieni”. Ze skarbów jesiennych przyniesionych ze spaceru kreowaliśmy piękne wizerunki tej niezwykłej pory roku. Nasze „jesienne panie” wystroiły się w jarzębinę, kasztany, liście, wrzosy, żołędzie itp. Powstałą galerię można oglądać w sali 23. Zapraszamy!

R. Mikruta

Międzynarodowy Dzień Kropki

w pierwszej klasie

15 września pierwszoklasiści włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wszyscy, włącznie z wychowawczynią, przyszli w ubraniach w kropki. Dzieci miały buźki ozdobione kolorowymi kropeczkami i kółkami.

Świętowanie rozpoczęły od obejrzenia filmu ,,The Dot – Kropka”. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Po filmie dzieci projektowały własne kropki i wykonały przepiękne ,,kropkowe wyklejanki”. Wiele radości dostarczyła im zabawa polegająca na szukaniu ukrytych w sali kropek. Kto odnalazł największą ilość kółeczek został zwycięzcą – Kropkowym Królem. Uśmiechnięte, szczęśliwe buzie dzieciaków mówią same za siebie – ten dzień był SUPER!!!

M. Hajduk

Uroczyście rozpoczynamy

rok szkolny 2022/2023

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Odświętnie ubrani, uśmiechnięci, wypoczęci po wakacjach spotkaliśmy się w szkole, by powitać kolegów, nauczycieli i pracowników. W klasach wspominaliśmy z radością wakacje, nastrajaliśmy się na dobry szkolny start, ale również wspominaliśmy wrzesień 1939 roku, kiedy dzieci nie mogły założyć odświętnych ubrań i tornistrów. Te wspomnienia uświadomiły nam, jak cennym darem jest wolność i prawo do edukacji. Przed nami dziesiąć miesięcy pracy, odkrywania, doświadczania, kształcenia umysłów i osobowości. Z dużą motywacją i ciekawością wchodzimy w kolejny szkolny rok!!! Życzmy sobie powodzenia!!!

R. Mikruta