Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Z życia klas

Napisany 04-09-2023 17:55:00

Z okazji święta ekologicznego w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona zagrożeniom występującym w otaczającym nas środowisku. Wydarzenie rozpoczęło się od występu najmłodszych dzieci z przedszkola i grupy „0”. Klasa VII przygotowała wystawę elektrowni z odnawialnymi źródłami energii. Część artystyczną przygotowała klasa V i VI. Całość uświetnił pokaz taneczny uczennic z klasy V i III oraz występ chóru szkolnego i zespołu instrumentalistów pod kierunkiem p. Renaty Mikruty.

Renata Hryc

Dnia 23 marca 2023 roku w Małastowie odbyło się GRAND PRIX MAŁOPOLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 biegaczy. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów. Najwyższe miejsca zajęli:

III miejsce – Antoni Siuta (kl. II) i Magdalena Dudra (kl. I);

IV miejsce – Nina Skrabska (kl. II);

V miejsce – Kacper Korzeń (kl. II);

VI miejsce – Lena Siuta (kl. II) i Angelika Niemiec (kl. V).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Andrzej Górski

Cóż to był za dzień!!! 21.03.2024r nasza szkoła zmieniła się w miejsce naprawdę niezwykłe! Każdemu, kto znalazł się w tym dniu w budynku, trudno było oderwać wzrok od przemieszczających się w klasach i na korytarzach postaci! Włosy postawione na żelu, natapirowane, związane w fantazyjne koki, warkocze i węzły, robiły wrażenie naprawdę na każdym obserwatorze! Wplecione we włosy foremki do babeczek, plastikowe butelki, ołówki i wiele innych akcesoriów, wywołały naprawdę fantazyjny efekt! Założone na głowach paruki w różnych kolorach i kształtach, zmieniły ich właścicieli w zupełnie inne osoby! Zabawa była wyśmienita! Konkurs na najciekawszą fryzurę zostanie rozstrzygnęty wkrótce! Fryzjerzy światowej klasy przybywajcie , by się od nas uczyć! 🙂

14 marca 2024r klasy I-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Od rana wszystkim dopisywał radosny nastrój. Już o 8.00 wyruszyliśmy sprzed szkoły w kierunku Ufolandu! Nikt z nas wcześniej nie odwiedził tego miejsca, więc całą drogę snuliśmy rozważania na temat atrakcji jakie na nas czekają. Na miejscu jednak okazało się, że nasze wyobrażenia nie dorównały rzeczywistości! W tym niezwykłym miejscu czekały na nas trampoliny, ścianka wspinaczkowa, tory przeszkód, sznurowe drabinki, liny do wspinania i baseny z kulkami, w które zjeżdżaliśmy z ogromnych zjeżdżalni z głośnym piskiem radości. Zabawa była wspaniała!!! Zmęczeni, ale szczęśliwi zjedliśmy śniadanie w znajdującej się na miejscu jadalni i ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl teatralny. Gdy dojechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury, okazało się, że jesteśmy w prawdziwym teatrze. Wnętrze urzekło nas estetyką, wystrojem i elegancją. Zajęliśmy miejsca w najbliższych rzędach i czekaliśmy na pierwszy teatralny dzwonek. Po niedługim czasie kurtyna się rozsunęła i rozpoczął się najpiękniejszy spektakl na jakim do tej pory byliśmy! Zachwycające postacie i w przepięknych strojach, niebanalna dekoracja, prawdziwe wybuch z armaty, tańce i piosenki wspólne z widownią! To wszystko sprawiło, że spektakl zapadł nam głęboko w pamięć i serca! Na koniec mogliśmy porozmawiać z aktorami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. To był niezwykły czas! W drodze powrotnej dzieliliśmy się swoimi wrażeniami i wspólnie stwierdziliśmy, że chcemy jeszcze kiedyś tam wrócić. Niektórzy z nas podjęli decyzję, by zostać aktorami i grać w takich niezwykłych przedstawieniach! Wycieczka była naprawdę udana!

R. Mikruta, E. Cetnarowska, A. Kaczmar

6 lutego 2024 r. obchodziliśmy  kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem: ,,Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W ramach tegorocznych obchodów w każdej kasie zostały przeprowadzone lekcje o tej tematyce głownie podczas lekcji informatyki.

W klasie I i II zostały również przeprowadzone zajęcia integracyjne , podczas których uczniowie utrwalali podstawowe  zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, oglądali filmiki edukacyjne o zagrożeniach w sieci,  kolorowali maskotkę DBI oraz brali udział w zabawie  „Internet jak pajęczyna”.

E.Cetnarowska, A.Kaczmar

E. Cetnarowska, A. Kaczmar, K. Rąpała

    We środę 24 stycznia br. nasi uczniowie z klas I-III gościli swoje Babcie i swoich Dziadków z okazji ich  święta, których serdecznie powitała Lidia Szurek-dyrektor szkoły. Podczas uroczystego spotkania w sali Remizy w Łosiu, które zgromadziło blisko 100 gości, wszystkie klasy zaprezentowały barwne programy artystyczne.  Kolędnicy, scenki humorystyczne, śpiew, taniec, gra na instrumentach i płynące z serca życzenia -oto co wnuczki i wnukowie zaprezentowali by rozweselić swoich dziadków i swoje babcie. Kochamy Was! Było słychać szczerze i z wielkimi emocjami, z uśmiechem i serdecznym spojrzeniem skierowanym w stronę swoich bliskich. Później przyszedł czas na życzenia, wręczanie samodzielnie wykonanych laurek i prezentów. Spotkanie pokoleń odbyło się przy herbatce i przy słodkościach przygotowanych przez rodziców naszej placówki.

Wielkie podziękowania dla Drogich Babć i Szacownych Dziadków za  obecność, a gratulacje za udaną uroczystość dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej ich wychowawczyń.

E.Cetnarowska, A.Kaczmar, R.Mikruta

12 stycznie 2024r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Chór szkolny oraz zespół instrumentalny, w którym zagrały dzieci wraz z rodzicami wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń i refleksji. Naszym uczniom towrzyszył gorlicki Chór Cantores Carvatiani. Fotorelacja znajduje się na portalu Gorlice24.pl

https://gorlice24.pl/pl/14_kultura/20145_weseli-anieli—alez-to-byl-swietny-spektakl-w-dworze-karwacjanow-foto-wideo-.html

Renata Mikruta

Tradycją naszej szkoły stały się coroczne koncerty kolęd i pastorałek w Dzień Objawienia Pańskiego 06.01. W tym roku również zaśpiewaliśmy i zagraliśmy w Kościele Parafialnym w Łosiu, prezentując program „Rodzinne w Betlejem”. Oprócz naszego szkolnego chóru, wystąpili ubiegłoroczni absolwenci oraz rodzice. Koncert dostaryczły wielu wzruszeń, w niejednym oku zakręciła się łezka.

Dnia 5 stycznia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łosiu odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt.: „Mała myszka” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek PINOKIO z Nowego Sącza. Uczniowie klas I-III z wielkim zainteresowaniem oglądali teatrzyk. Przedstawienie „Mała myszka” zawierało wiele wartości moralnych – tak ważnych w dzisiejszych czasach. Bajka pokazała dzieciom, że im więcej w życiu dobrego uczynimy, tym więcej dobra do nas wróci, a wytrwała praca popłaca. Uczniowie poznali wzruszającą historia sierotki Kasi, która miała dobre serce i stała się mądrą Królową.

A. Kaczmar

Każdego roku w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszych klasach odbywają się spotkania wigilijne. Na stołach zamiast podręczników pojawiają się smaczne tradycyjne potrawy i świąteczne wypieki. Wigilia klasowa to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych kolęd wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy drugiej przed samą wigilią zajęli się dekoracją pierników. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas życzenia składane podczas łamania się opłatkiem. Zgodnie z tradycją na wigilijnym stole znalazł się opłatek, barszczyk, pierogi i wiele słodkości. Nieocenione okazało się zaangażowanie Rodziców w przygotowanie naszych wigilijnych spotkań.

A. Kaczmar

Dnia 19 grudnia 2023 roku w Gorlicach odbyło się wręczenie nagród laureatom w Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, organizatorem który było Gorlickie Centrum Kultury. Celem konkursu jest poznanie i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzenie zainteresowań regionem i tradycyjną sztuką plastyczną, a także utrwalenie idei „żłóbka betlejemskiego”. Uczennica naszej szkoły – Antonina Sokół uzyskała II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

A.Kaczmar

18 grudnia 2023 roku uczniowie z klas I – III pojechali na lodowisko do Białej Niżnej, aby doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie. Dla niektórych uczniów była to pierwsza przygoda z tym sportem, dla innych kolejna okazja do podszlifowania techniki. Dzieci zmęczone, ale zadowolone wróciły do szkoły.

A.Kaczmar, R.Mikruta, A.Górski

Dnia 4 grudnia 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyły się eliminacje rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. Przedsięwzięcie miało na celu popularyzację poezji religijnej i sztuki recytacji. Kryteriami oceny były dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursu okazał się bardzo wysoki, ale uczennice naszej szkoły wypadły wspaniale!!! Lena Fiter z klasy II i Antonina Sokół z klasy III otrzymały nagrody wraz z kwalifikacją do finału ogólnopolskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

A. Kaczmar

W ostatnich dniach listopada uczniowie klasy drugiej wzięli aktywny udział w gminnym konkursie plastycznym pt.: „List do Św. Mikołaja” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych i rozwijanie zdolności manualnych. W konkursie „List do Św. Mikołaja” uczennica Kamila Kulka otrzymała II miejsce, natomiast uczniowie Antoni Trzepak i Kacper Korzeń – wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A. Kaczmar

Uczennica naszej szkoły – Oksana Zalitacz lubi czytać książki. Pewnego dnia została przyłapana na czytaniu, wzięła udział w konkursie fotograficznym i otrzymała wyróżnienie. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Gorlicach. Oksanie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

A. Kaczmar

Dnia 6 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w świątecznych warsztatach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie. W czasie warsztatów, prowadzonych przez panią Karolinę Borczyk, uczniowie projektowali własne bombki na płycie CD. Na zakończenie warsztatów na uczniów czekała niespodzianka – spotkanie ze Świętym Mikołajem. Radości nie było końca…

A.Kaczmar

Dnia 1 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1-3 udali się na mikołajkowy wyjazd do kina „Kolory” w Gorlicach na film pt.: „Szczęśliwe święta”. W kinie na każdego ucznia czekała niespodzianka – popcorn i sok. Uczniowie obejrzeli film z wielkim zainteresowaniem i ciekawością. Poznali historię Eryka mieszkającego w domu dziecka. Jego największym życzeniem było móc pojechać na Święta Bożego Narodzenia do rodziców. To był fajny dzień!

Fotorelacja z wyjazdu do kina – klasa 2:

A.Kaczmar, E.Cetnarowska, R.Mikruta

W dniach 17-23 listopada 2023 roku w naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna „Podaruj Pluszaka”. W ramach Dnia Pluszowego Misia każdy przedszkolak i uczeń mógł podarować pluszaka innemu dziecku. Wiadomo nie od dziś, że pluszowy miś jest kultową zabawką używaną przez dzieci na całym świecie, jest największym przyjacielem każdego dziecka. Pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości.

Uczniowie klasy drugiej z wielkim zapałem przystąpili do przygotowania plakatów

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów i przedszkolaków w akcję charytatywną udało się zebrać bardzo dużo maskotek. Wszystkie pluszaki trafiły do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szymbarku.

Podziękowanie od uczniów i nauczycieli
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szymbarku…

A. Kaczmar

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Dnia 23 listopada uczniowie klasy drugiej pogłębili swoją wiedzę na temat znajomości praw dziecka w oparciu o Konwencję o Prawach Dziecka. Oprócz praw uczniowie przypomnieli sobie również o wszystkich obowiązkach, które na nich spoczywają. W tym dniu wszyscy drugoklasiści ubrani byli w kolorze niebieskim, aby okazać solidarność i wspierać wszystkie dzieci na świecie, których prawa są ciągle naruszane. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

A. Kaczmar

23 listopada 2023 roku odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Różnej. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury
w Gorlicach. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych oraz wspieranie i promocja twórczości artystycznej młodych wykonawców z terenu Powiatu Gorlickiego. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Przed powołaną przez organizatora komisją wystąpiło ponad sześćdziesięciu uczestników. Nasza uczennica – Hania Rosiek – zaprezentowała wzruszający i wymagający utwór pt. „Co się śni niewidomym?”. Jury konkursowe postanowiło przyznać Hani I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W. Wagowska

22 listopada br. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się 42. Jesienny Gorlicki Konkurs Recytatorski Poezji Jednego Wiersza w kategorii III – młodzieży szkół podstawowych – klas IV-V. Po wysłuchaniu 29 prezentacji, w tym trójki naszych uczniów, komisja artystyczna postanowiła przyznać wyróżnienie uczennicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łosiu- Julii Kareł.

W. Wagowska

Konkurs Recytatorski organizowany przez Gorlickie Centrum Kultury już za nami. 21 listopada 2023r. dzieci z klasy II i III wzięły udział z niezwykłej recytatorskiej rywalizacji. Poziom Konkursu okazał się bardzo wysoki, ale nasi reprezentancji wypadli wspaniale!!! Do tego wyzwania z wielką odwagą i zapałem podeszła Madzia Koperska z klasy II, Antosia Sokół z klasy III i Bartuś Lisowiec z klasy III. Dzieci prezentowały długie i trudne wiersze, ale przygotowały się wyśmienicie! Można było podziwiać ich swobodę bycia na scenie, doskonałą dykcję, ciekawą interpretację tekstu. Bartuś Lisowiec został wyróżniony przez Komisję konkursową za piękne wykonanie”Lokomotywy” Juliana Tuwima. Brawo mali recytatorzy!! Jesteśmy z Was dumni!!

Dnia 14 listopada 2023 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się do Zagrody Maziarskiej na wystawę malarską „Pożegnanie z latem” pani Heleny Januś. Wielokolorowe bukiety kwiatów zachwycały swoją delikatnością, barwą i ciepłem.

A. Kaczmar, E. Cetnarowska

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się konkurs poezji patriotycznej dla uczniów klas 1-3 pt.: „Moja Ojczyzna”. Celem konkursu była popularyzacja poezji o tematyce patriotycznej, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie o tematyce patriotycznej, zachęcenie do kształtowania silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, jego historią i tradycją, utrwalenie poczucia dumy narodowej i promowanie młodych talentów. Do konkursu zgłosiło się wielu chętnych uczniów, którzy przepięknie zadeklamowali przygotowane wiersze. Komisja w składzie: p. Mariola Zagórska, p. Sabina Laskoś i p. Alicja Mika miała bardzo trudny wybór.

W klasie pierwszej wygrali:

I miejsce – Magdalena Dudra, II miejsce – Szymon Sokół, III miejsce – Antonina Lisowicz.

W klasie drugiej wygrali:

I miejsce – Lena Fiter, II miejsce – Magdalena Koperska, III miejsce – Nina Skrabska.

W klasie trzeciej wygrali:

I miejsce – Antonina Sokół, II miejsce – Bartosz Lisowiec, III miejsce – Paulina Trześniak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

A.Kaczmar, E.Cetnarowska, R. Mikruta

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023 roku uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie przypięli piękne biało-czerwone kotyliony. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem nauczycieli oraz uczniów, przygotowana pod kierunkiem pana mgr Bogdana Drzała oraz mgr Renaty Mikruty. Na początku uroczystości, zaraz po odśpiewaniu hymnu, wystąpił uczeń Paweł Pociecha z interpretacją muzyczną pieśni patriotycznej,, My, Pierwsza Brygada” wykonaną na akordeonie. Pan mgr Bogdan Drzał przypomniał historię trudnych czasów zniewolenia Polaków po utracie niepodległości. Pięknie recytowane wiersze, oraz patriotyczne pieśni zaprezentowane na akademii, były wyrazem naszego hołdu dla tych, którzy przynieśli nam wolność i niepodległość. Myślą przewodnią była refleksja, co to znaczy utracić ojczyznę. Układ taneczny przygotowany przez grupę dziewcząt z klas piątej i szóstej wzbogacił finał uroczystości.

B. Drzał, R. Mikruta

Dnia 8 listopada w klasie drugiej odbyły się zajęcia edukacyjne na temat zdrowego śniadania. W tym dniu uczniowie mieli przygotować wielką śniadaniową ucztę  – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w przygotowaniu zdrowych kanapek. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa, herbata, woda i soki. Było smacznie i sympatycznie. Takie śniadanie było dla uczniów prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Śniadanie było przepyszne i kolorowe.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

A. Kaczmar

Dnia 2 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Archidiecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej w Przemyślu, prezentując krótki program słowno – muzyczny. Po występie uczniowie mieli czas na zwiedzanie miasta. Spacerując uliczkami Przemyśla uczniowie zobaczyli Rynek Starego Miasta otoczony zabytkowymi kamienicami. Dużą uwagę uczniów przykuł pomnik Wojaka Szwejka, fontanna z niedźwiadkiem oraz Sobór Św. Jana Chrzciciela. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu. To był dzień pełen wrażeń!

A. Kaczmar

Dnia 26 października 2023 roku w naszej szkole odbył się „Dzień postaci z bajek” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas I – III zaprezentowali się w barwnych kostiumach ulubionych bohaterów baśni i filmów. Był pokaz mody, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

A. Kaczmar

Pokazy laboratoryjne COGITEON

26 i 27 października uczestniczyliśmy z pokazach laboratoryjnych zorganizowanych przez nowo powstające laboratorium COGITEON. Spotkania odbyły się na hali sportowej w Ropie. Prowadzący – Lidka i Andrzej – przenieśli nas na pewien czas w świat chemii, a właściwie w świat magii. Dlaczego balon nie pękł nad głową Huberta? Jakom „cudem” Norbert najszybciej przelał wodę? To wszystko da się wytłumaczyć naukowo.

B. Nowak

Sukcesy w Gminnych Biegach Przełajowych

W dniu 24 października w Ropie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Nasi uczniowie zajęli:

W kategorii klas I-II (dziewczynki)

I miejsce: Nina Skrabska

II miejsce: Lena Siuta

III miejsce: Magdalena Dudra

VI miejsce: Nikola Cetnarowska

W kategorii klas I-II (chłopcy)

I miejsce: Antoni Siuta

III miejsce: Kacper Korzeń

VI miejsce: Szymon Sokół

W kategorii klas III-IV (dziewczynki)

III miejsce: Julia Kicwak

IV miejsce: Antonina Sokół

VI miejsce: Magdalena Zagórska

W kategorii klas V-VI (dziewczynki)

III miejsce: Amelia Zagórska

V miejsce: Angelika Niemiec

W kategorii klas VII-VIII (dziewczynki)

VI miejsce: Aleksandra Bugno

W kategorii klas VII-VIII (chłopcy)

II miejsce: Borys Siuta

III miejsce: Wojciech Skórski

VI miejsce: Jakub Siuta

Gratulujemy!

E. Cetnarowska, A. Górski, B. Drzał,

„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy, że się bardzo postaramy

Pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać.

Być pomocnym w domu, szkole i wypełniać ucznia rolę.”

    W dniu 18 października 2023 r. miała miejsce bardzo ważna dla wszystkich uczniów klasy pierwszej uroczystość.  Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo i wytrwale pod kierunkiem wychowawczyni, p. Ewy Cetnarowskiej.

    W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności p. dyrektor Lidii Szurek, rodziców i kolegów uczniowie klasy pierwszej ślubowali, że chcą być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramiona dzieci. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i Kuferki dydaktyczne zakupione przez rodziców. Nie zabrakło też upominków od kolegów z klasy drugiej i zerówki. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

E. Cetnarowska

Europejski Dzień Języków

W piątek, 13.10.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym roku uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne na temat ciekawych miejsc w państwach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz w Ukrainie. Uroczystość uświetnił zaprzyjaźniony z nami Tonny z Londynu, do którego uczniowie skierowali przygotowane wcześniej pytania. Dzięki tym krótkim rozmówkom mogliśmy lepiej poznać naszego gościa i poćwiczyć Listening, czyli rozumienie ze słuchu języka angielskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/1-8tHls2n5-YqAuQPiENKTJidkgCwtIRS

Dorota Fudala

W naszej szkole gościł Pan Tony Bolt z Londynu. Uczniowie wszystkich klas miały możliwość wykazania się znajomością języka angielskiego w naturalnej sytuacji rozmowy z Anglikiem. Na zdjęciach lekcja angielskiego w klasie drugiej.

A. Kaczmar

Dnia 12 października 2023 roku w klasach 1-3 odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne o emocjach. W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali i nazywali emocje. Dowiedzieli się, w jaki sposób przejawia się złość, jak ją rozpoznać u siebie i innych i jak nad nią zapanować. Wszystkie sposoby zapisywali na kole ratunkowym. Warsztaty biblioterapeutyczne poprowadziła p. Monika Hudzik z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu Filia w Gorlicach.

A. Kaczmar

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Mieszkańcy Beskidzkich Lasów”  organizowanym przez Nadleśnictwo Łosie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania środowiskiem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem lasów Beskidu Niskiego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele interesujących  i oryginalnych zdjęć, czego dowodem są wyniki konkursu. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Wyróżnienie:  Oksana Zalitacz, „Pomarańczowy grzybek”, kl. IV

II miejsce: Lena Łukaszyk „Klimkówka”, kl. VI

I miejsce: Jonatan Krawiec „Co się kryje we wnętrzu”, kl. VII

Wyróżnienie: Jonatan Krawiec „Serce lasu-drewno”, kl. VII

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas „Święta Rydza” w Wysowej – Zdroju w dniu 08.10.2023r. 

Gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

A. Kaczmar

6 października 2023 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Do pierwszego etapu przystąpiło 18 uczniów, była to część pisemna. Do części ustnej – praktycznej zakwalifikowało się troje najlepszych uczniów: Tosia, Filip i Kuba. Najlepszy okazał się Filip Roszak z klasy 7, zdobywając tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy!!!

B. Nowak

Dnia 3 października uczniowie klasy 2 wzięli udział w V edycji Ogólnopolskiej Akcji #sadzimy prowadzonej przez Lasy Państwowe. Sadzonki buka otrzymane do Nadleśnictwa Łosie zostały posadzone w pobliżu domów naszych uczniów. Uczniowie pamiętają o tym, że drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają pozytywnie na klimat i nasze samopoczucie.

Aleksandra Kaczmar

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września 2023r rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Uczniowie kl. 6 przygotowali uroczystą akademię, podczas której uczciliśmy 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pożegnaliśmy wakacje i przygotowujemy się na nowy rok szkolny. Przywitaliśmy też trzynastu uczniów kl.1.