Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Z życia klas

Napisany 21-07-2021 17:55:00

Dzień Babci i Dziadka

21-22 stycznia

Kochane Babcie , Drodzy Dziadkowie!

Przyjmijcie najcieplejsze życzena zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności!!!

Z okazji Waszego święta najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, na który serdecznie zapraszamy!

Renata Mikruta, Karolina Rąpała

Wigilia w klasie trzeciej

17 grudnia uczniowie klasy trzeciej usiedli do pięknie nakrytego wigilijnego stołu. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, delektowali się przepysznymi, tradycyjnymi potrawami przygotowanymi przez mamy. Nie zabrakło oczywiście opłatka i płynących z serca gorących życzeń. Były to chwile pełne radości, nadziei i wzruszeń.

Maria Hajduk

„RODZINNE ZIEMIE PRZODKÓW OCZAMI DZIECKA”

Uczniowie z grupy młodszej uczęszczający na język mniejszości narodowej – język ukraiński wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Rodzinne ziemie przodków oczami dziecka”. W wyżej wymienionym konkursie Antonia Sokół i Oksana Zalitacz zajęły II miejsce, a Andrii Shevchuk – wyróżnienie. Gratulujemy!!!

Aleksandra Kaczmar

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

JĘZYK ANGIELSKI

Na tegoroczne święto języków nasza szkoła została udekorowana w elementy angielskie, niemieckie i ukraińskie. Każda klasa wykonała plakaty, przedstawiające różne elementy kultury brytyjskiej, które zostały umieszczone na drzwiach, aby  każdy uczeń mógł się z nimi zapoznać.

Barbara Bugno

 JĘZYK NIEMIECKI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali dekoracje związane z krajami niemieckojęzycznymi. Uczniowie klasy V wykonali wraz z wychowawcą flagi Niemiec, Austrii i Szwajcarii, które z pomocą starszych kolegów zawiesiliśmy na korytarzu. Wykonaliśmy także kolaż, który zaprezentował nasze skojarzenia ze znanymi postaciami, sportowcami, dziełami, budowlami i produktami pochodzącymi z Niemiec. Dzięki temu w ciekawy sposób- z wykorzystaniem Internetu,  poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat kraju naszego zachodniego sąsiada. Zachęcamy wszystkich do nauki języka niemieckiego i poznawania kultury krajów niemieckiego obszaru językowego!

Dorota Fudala

JĘZYK MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ

Uczniowie uczęszczający na język mniejszości narodowej – język ukraiński również wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Dzieci z grupy młodszej zrobiły mapę Ukrainy w kolorze żółto-niebieskim, poznały najważniejsze informacje, architekturę i ciekawostki o Ukrainie.

GRUPA MŁODSZA

Uczniowie z grupy starszej zajęły się tematem Kozaczczyzny, przedstawili Zaporoską Sicz i ciekawostki z życia kozaków.

GRUPA STARSZA

Aleksandra Kaczmar

Święto Niepodległości-11 listopada

Dnia 10 listopada 2021r. świętowaliśmy w naszej szkole 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości- Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia poświęcona naszej Ojczyźnie. Dzięki inscenizacji nasi młodsi koledzy mogli dowiedzieć się, dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W tym uroczystym dniu nie zabrakło pięknych patriotycznych pieśni i wierszy oraz wspólnie śpiewanego „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji: „Do Hymnu!”.Po spotkaniu w szkole udaliśmy się do Nadleśnictwa w Łosiu, aby wraz z jego pracownikami zaśpiewać hymn Polski.

Niepodległa do Hymnu!

Wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Łosie.

Pasowanie na ucznia

W dniu 29 października 2021r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów . Dwunastu kandydatów przystąpiło do uroczystego ślubowania. Mimo emocji dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny. Zostały również ciepło powitane przez starszych kolegów oraz przewodniczącą szkoły. Pani Dyrektor położyła każdemu kandydatowi ogromny ołówek na ramieniu, potwierdzając tym samym jego przynależność do społeczności uczniów ZSP w Łosiu. Uroczystość dostarczyła wielu wzruszeń uczniom i rodzicom.

Renata Mikruta

Razem z dziećmi wracamy do szkoły! Program Teatru Ludowego z Krakowa

28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie spektaklu „Trik Patryka” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego oraz w zajęciach warsztatowych. Wszystko w ramach programu „Kultura Interwencje” Narodowego Centrum Kultury.
W obsadzie widowiska wystąpili jedyni i niepowtarzalni Piotr Franasowicz, Ryszard Starosta. Dzięki wsparciu finansowemu z programu „Kultura interwencje” realizowanemu przez Narodowe Centrum Kultury spektakl „TRIK PATRYKA” mógł być zrealizowany na terenie naszej szkoły za darmo. 

Kilka słów o spektaklu…

„Trik Patryka” to mądry i wzruszający spektakl o otwieraniu się na inność i oswajaniu jej. I nie chodzi tu wyłącznie o niepełnosprawnego brata głównego bohatera. Każda z postaci, z którą rozmawia Patryk, jest w jakiś sposób „inna”. Od każdej z nich Patryk uczy się czegoś nowego. Nowa sytuacja zmusza głównego bohatera do działania. Żeby pomóc swojemu bratu musi opuścić swoją strefę komfortu, przekroczyć swoje granice…

Wiesława Wagowska