Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Z życia klas

Napisany 21-07-2021 17:55:00

11 listopada Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka wyjątkowa data. Co roku tego dnia w naszym kraju obchodzone jest Święto Niepodległości. Jest to dzień symbolicznie upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W celu upamiętnienia tych wydarzeń, dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie poprzez wiersze i pieśni patriotyczne oddali szacunek symbolom narodowym i wyrazili miłość do Ojczyzny. Atmosfera w tym dniu była uroczysta i podniosła.

B.Nowak, K. Rąpała, R. Mikruta

Powiatowy Konkurs Plastyczny

„Cztery strony folkloru – Przy stole”

Alicja Korzeń uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ” Cztery strony folkloru – Przy stole” zorganizowanym przez Gorlickie Centrum Kultury. Nagrodę odebrała w dniu 25.10.2022r. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

R. Mikruta

Śniadanie daje moc

24.10.2022r wzięliśmy udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Przynieśliśmy do szkoły nasze ulubione owoce i warzywa, by wspólnie zrobić zdrowe, pożywne i smakowite śniadanie! Zabraliśmy się do pracy w grupach. Krojenie owoców i przyprawianie sałatki poszło nam naprawdę sprawnie. Wszyscy zaangażowali się w tą wspaniałą akcję. Już po kilkunastu minutach misy wypełniły się pachnącą i zdrową, owocową przekąską. Po tej praktycznej lekcji, wiemy już jak niezwykle ważne dla naszego zdrowia są witaminy!

R. Mikruta

Pasowanie na ucznia

21 października 2022 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły stali się pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu bowiem odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zakłócić całą uroczystość i nie dopuścić uczniów do pasowania próbowała ,,Baba Jaga”. Zamieniła panią dyrektor w ,,sopel lodu”. Mogli Ją odczarować tylko grzeczni uczniowie, którzy potrafią pięknie recytować wiersze, zaśpiewać piosenki, zatańczyć oraz udzielić poprawnych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Dzieci spisały się na medal i pani dyrektor odzyskała wolność. Po uroczystym ślubowaniu mogła więc ogromnym, kolorowym ołówkiem pasować pierwszoklasistów na uczniów. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki przygotowane przez radę rodziców oraz starszych kolegów z kl. II.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

M. Hajduk

14 października Dzień Edukacji Narodowej

Kochani Nauczyciele!

wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia,

z serc naszych płynie dzisiaj pieśń,

przyjmijcie ją tak, jak ziemia ciepły deszcz,

niech zakwitną bukiety Waszych serc !!!

14 października 2022r. o godz. 9.00 zebraliśmy się wszyscy odświętnie ubrani, by recytacją i śpiewem uczcić naszych Nauczycieli w dniu ich święta. Uroczystość rozpoczęli najmłodsi artyści wprowadzając zebranych w jesienne klimaty okolicznościową piosenką. Klasa V zaprezentowała humorystyczną scenkę, przedstawiająca poranne zmagania ucznów, wybierających się do szkoły. Główną rolę odegrał Anioł Stróż, w którego wcialił się Norbert Górski. Przebiegłym śpiochem była Amelka Zagórska. Wywiad z „panią minister edukacji” okazał się strzałem w dziesiątkę. Doskonale odegrany przez Tosię Lisowiec i Lenę Łukaszyk, rozbawił publiczność do łez. Chór szkolny wyśpiewał dla wszystkich Nauczycieli toast, a zespół instrumentalny odegrał utwór z dedykacją spełnienia marzeń. Samorząd Uczniowski wręczył zebranemu Grony Pedgogicznemu, emerytom i pracownikom szkoły piękne róże. Fotorelację można obejrzeć na załączonym filmie. Warto oglądnąć do samego końca 🙂

B.Bugno, R. Mikruta

R.Mikruta

Ognisko klasowe

Zwiedzamy Muzeum Skarbów Podkarpacia w Ropie

13 października 2022r. klasa 2 wybrała się do Ropy, aby obejrzeć ekspozycję Skarbów Podkarpacia w Muzeum w Gościńcu Dworskim. Interaktywna wystawa prezentująca najcenniejsze dary naszego regionu tj. ropę naftową, sól, minerały, wodę i węgiel drzewny zachwyciła dzieci oraz rodziców przybyłych na popłudniowe spotkanie integracyjne. Naszym przewodnikiem była pani Barbara Sarnecka, która zabrała nas na wycieczkę nie tylko po Muzeum i parku dworskim, ale również w naszą wyobraźnię. Po tych niezwykłych estetycznych doświadczeniach, z przyjemnością zabraliśmy się za pieczenie kiełbasy na ognisku przygotowanym przez Państwa Zagórskich. Degustowaliśmy ciasta przyniesione przez rodziców i przepyszną korzenną herbatę, zrobioną specjalnie dla nas przez Panią Izę Zagórską. Pełni sił i dobrego humoru rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Graliśmy w mini golfa, berka, szaleliśmy na placu zabaw. Na koniec obejrzeliśmy Mini Zoo. Najwięcej przyjemności sprawiło nam głaskanie i przytulanie króliczków. Na długo zapamiętamy ten dzień!

R. Mikruta

30 września Dzień Chłopaka

W całej szkole radośnie i uroczyście! Świętujemy Dzień Chłopaka! Dziewczyny przygotowują niespodzianki, kroją ciasta w tajemnicy przed kolegami, stroją sale okolicznościowymi dekoracjami. Niektóre klasy zamawiają nawet pizze! Częstują kolegów i nauczycieli. Wspaniała atmosfera wspólnego świętowania. Kochani koledzy, życzymy sukcesów, spełnienia i radości !!!

R. Mikruta

23 września -Witamy Jesień!

23 września to pierwszy dzień jesieni. Klasa II postanowiła wejść w tę piękną porę roku plastycznym krokiem. Zorganizowaliśmy klasowy konkurs na pracę plastyczną pt. „Liściasty portret Pani Jesieni”. Ze skarbów jesiennych przyniesionych ze spaceru kreowaliśmy piękne wizerunki tej niezwykłej pory roku. Nasze „jesienne panie” wystroiły się w jarzębinę, kasztany, liście, wrzosy, żołędzie itp. Powstałą galerię można oglądać w sali 23. Zapraszamy!

R. Mikruta

Międzynarodowy Dzień Kropki

w pierwszej klasie

15 września pierwszoklasiści włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wszyscy, włącznie z wychowawczynią, przyszli w ubraniach w kropki. Dzieci miały buźki ozdobione kolorowymi kropeczkami i kółkami.

Świętowanie rozpoczęły od obejrzenia filmu ,,The Dot – Kropka”. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Po filmie dzieci projektowały własne kropki i wykonały przepiękne ,,kropkowe wyklejanki”. Wiele radości dostarczyła im zabawa polegająca na szukaniu ukrytych w sali kropek. Kto odnalazł największą ilość kółeczek został zwycięzcą – Kropkowym Królem. Uśmiechnięte, szczęśliwe buzie dzieciaków mówią same za siebie – ten dzień był SUPER!!!

M. Hajduk

Uroczyście rozpoczynamy

rok szkolny 2022/2023

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Odświętnie ubrani, uśmiechnięci, wypoczęci po wakacjach spotkaliśmy się w szkole, by powitać kolegów, nauczycieli i pracowników. W klasach wspominaliśmy z radością wakacje, nastrajaliśmy się na dobry szkolny start, ale również wspominaliśmy wrzesień 1939 roku, kiedy dzieci nie mogły założyć odświętnych ubrań i tornistrów. Te wspomnienia uświadomiły nam, jak cennym darem jest wolność i prawo do edukacji. Przed nami dziesiąć miesięcy pracy, odkrywania, doświadczania, kształcenia umysłów i osobowości. Z dużą motywacją i ciekawością wchodzimy w kolejny szkolny rok!!! Życzmy sobie powodzenia!!!

R. Mikruta