Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wycieczki szkolne:

Napisany 21-07-2021 18:18:28

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 7 grudnia 2022r. grupa uczniów klas 4, 5 i 6 wyruszyła na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu był spektakl teatralny pt. „Chłopcy z Placu Broni” wg lektury Ferenca Molnara  w Teatrze Współczesnym. Po przedstawieniu zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, Kamienicę Hipolitów oraz dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu. W Centrum Multimedialnym spędziliśmy miło czas rozwiązując łamigłówki historyczne. Mogliśmy także podziwiać Kraków w świątecznej iluminacji.  Pełni kulturalnych wrażeń wróciliśmy do domu.

Więcej zdjęć z wycieczki po kliknięciu w link: https://drive.google.com/drive/folders/1-LKmuao9tffKyGuUA_VbOU9KfiZ0tRWC

Wycieczka klas I-III do Krakowa

18 października klasy I-III pod opieka swoich wychowawczyń udały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym ważnym punktem naszej wyprawy był spektakl ” KOT W BUTACH ” w Teatrze Groteska. Dzieci zwiedziły 3-pietrowy gmach teatru oraz obejrzały z z zaciekawieniem bajkę w wykonaniu prawdziwych aktorów. Następnie po drodze na krakowski rynek wstąpiliśmy do Mcdonald’s, aby odpocząć i zjeść „małe co nieco”. To miejsce zawsze cieszy się wielkim powodzeniem u dzieci i tak też było teraz. Po sytym posiłku poszliśmy spacerkiem przez rynek do Żywego Muzeum Obwarzanka. Tam w formie warsztatów każdy mógł uformować swojego obwarzanka, a po upieczeniu smacznie zjeść. Na koniec dzieci otrzymały Dyplomy Czeladnicze. Jak na każdej wycieczce nie mogło i tym razem zabraknąć zakupu pamiątek. W dużym sklepie na ul .Floriańskiej, każdy mógł dokonać zakupu według swoich upodobań. I tak zakończyliśmy nasza wycieczkę. W drodze powrotnej była okazja, aby porozmawiać z kolegami i zjeść to co przygotowali rodzice.

E.Cetnarowska, M.Hajduk, K.Rapała

Przed Barbakanem

WYCIECZKA KLAS 4-7 DO SANDOMIERZA

W dniu 7.10.2022r. uczniowie  klas IV-VII naszej szkoły  wraz z wychowawcami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Sandomierza, miasta nad Wisłą położonego na siedmiu wzgórzach, zwanego „polskim Rzymem”. Spacer po mieście rozpoczęliśmy od przejścia wąwozem lessowym Królowej Jadwigi. Podczas zwiedzania grodu wraz z panią przewodniczką, uczniowie podziwiali Starówkę, obejrzeli  kościół św. Jakuba, synagogę,  Bramę Opatowską, czyli – gotycką bramę wjazdową z 2 połowy XIV w. będącą częścią murów obronnych miasta. Wielu wrażeń dostarczyła wystawa Świat Ojca Mateusza, na której zwiedzający podziwiali figury woskowe wyobrażające bohaterów znanego serialu telewizyjnego. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła Podziemna Trasa Turystyczna – połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic i składów. Podczas zwiedzania Zbrojowni Rycerskiej, uczniowie mieli okazję przymierzyć różnorodne stroje i zbroje rycerskie oraz obejrzeć cały arsenał broni z dawnych czasów. Wycieczka do Sandomierza umożliwiła nam poznanie historii, zabytków i unikatowej przyrody tego niezwykłego miasta.

Wychowawcy klas 4-7

https://drive.google.com/drive/folders/1-IDXGfoicodAPWWHilMLCrpBi8wjARsY