Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wydarzenia z życia przedszkola

Napisany 30-12-2021 18:16:00

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

14 stycznia dzieci z grupy starszej przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było to duże wyzwanie dla małych aktorów odegrać swoje role bez wspaniałej publiczności jaką są Dziadkowie. Myślę jednak, że świetnie podołali wyzwaniu i przygotowane Jasełka oraz wiersz, piosenka się spodobają i Babcia, Dziadek będą dumni ze swoich wnucząt.

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do obejrzenia filmiku.

https://drive.google.com/file/d/1HYB8eNorAOiZiHH1TpokzJjgvX9Lmedu/view?usp=sharing

Dorota Smolarska

STROIK ŚWIĄTECZNY – KONKURS GMINNY

Dzieci z naszego przedszkola wzięły aktywny udział w Gminnym Konkursie na „Stroik świąteczny” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie. W grupie starszej III miejsce zdobyli: Lena Fiter i Antoni Siuta. Gratulujemy!!!

Ponadto z grupy starszej udział w konkursie wzięli: Magdalena Koperska, Nikola Masztafiak, Kamila Kulka, Maciej Kopek i Szymon Sokół.

A. Kaczmar, D. Smolarska

CZYTAMY OD NAJMŁODZYCH LAT

– SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

Dnia 10 stycznia 2022 roku do grupy starszej zawitała bibliotekarka – Pani Mariola Zagórska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ropie z Filią w Ropie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza, zainteresowanie dzieci książkami i zachęcenie do korzystania z zasobów biblioteki od najmłodszych lat. Pani Mariola miała dla dzieci niespodziankę – książki pt. „Pierwsze czytanki dla…” i „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Dziękujemy za spotkanie.

Aleksandra Kaczmar

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

W tym wyjątkowym czasie dzieci wraz z nauczycielami przedszkola zasiadły przy uroczystym stole, aby razem kolędować. Spotkanie uświetniły występy obydwu grup, wspólne śpiewanie kolęd , składanie sobie życzeń, zabawy. Na wigilijnym stole nie zabrało świątecznych pierniczków przygotowanych przez dzieci. Były to radosne chwile, które pozwoliły poczuć ten cudowny czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

GRUPA STARSZA
GRUPA MŁODSZA

Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Dnia 6 grudnia od samego rana w przedszkolu panowała wielka radość. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na przyjście „upragnionego gościa”. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia i odświętować imieniny Mikołaja wszystkie dzieci ubrały się na czerwono. Wizyta Mikołaja wprowadziła wszystkie dzieci w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Aleksandra Kaczmar

WIZYTA W ZAGRODZIE MAZIARSKIEJ

18 listopada odbyła się wycieczka do Zagrody Maziarskiej, w której przedszkolaki oglądały obrazy malowane na szkle i odbijane na papierze.

Urszula Dudek

Dla Niepodległej…

„Wszystko dookoła: dom i przedszkole, fabryczne dymy, żelazna kolej, kwiaty przy oknie, klon koło bramy, słoneczny uśmiech kochanej mamy…
I las, co cieniem dzieci zaprasza – wszystko to POLSKA, Ojczyzna nasza”!

Serdeczne gratulacje dla Leny Fiter za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Dla Niepodległej”

Gratulacje!!!

Aleksandra Kaczmar

Święto Niepodległości w przedszkolu

Dnia 10 listopada 2021 r. dzieci z przedszkola obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji każdy przedszkolak przyszedł ubrany na biało-czerwono w barwach narodowych. Przedszkole włączyło się także w akcję MEN „Szkoła do hymnu” i w łączności ze szkołą i przedszkolami z całej Polski odśpiewaliśmy hymn o godz. 11:11. W tym dniu dzieci śpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze, wykonały również kotyliony.

Dorota Smolarska

Po odświętowaniu Dnia Niepodległości w przedszkolu dzieci z grupy starszej wybrały się do Nadleśnictwa Łosie, aby wraz z pracownikami Nadleśnictwa i całą społecznością szkolną przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Do hymnu”.

Zapraszamy do wysłuchania hymnu:

https://drive.google.com/file/d/1vuTsypM5Mps4oxf2OGdBUl1El-4jeSTV/view?usp=sharing

Aleksandra Kaczmar

ŚNIADANIE DAJE MOC!

9 listopada 2021 roku dzieci z grupy starszej obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Celem tego dnia było ukazanie roli śniadania w codziennej diecie oraz uświadomienie dzieciom tego, co powinno ono zawierać, żeby było wartościowe. Z tej okazji dzieci samodzielne przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki.

Aleksandra Kaczmar

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 2 listopada 2021 roku przedszkolaki z obydwu grup przedszkolnych obejrzały przedstawienie pt.: „Smerfne przygody – Ważniak w tarapatach” w wykonaniu Teatru BLASZANY BĘBENEK z Trzebini. Głównymi bohaterami były oczywiście Smerfy, które przeżywały niezwykłe przygody. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl. Nie zabrakło również dawki dobrego humoru. Teatrzyk był sfinansowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ropie z Filią w Łosiu.

Aleksandra Kaczmar

Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

28 października 2021r. odbyło się w naszym przedszkolu Pasowane na Przedszkolaka i Starszaka. W krótkiej części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Po występie, przedszkolaki obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

Dzieci z grupy starszej

Dzieci z grupy młodszej

Urszula Dudek

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy w przedszkolu ,, Światowy Dzień Mycia Rąk”. Dzieci utrwaliły sobie  prawidłową technikę mycia rąk i zdobyły wiedzę na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z brudnymi rękami. Oglądały film edukacyjny ,, Przegoń wirusa”, tańczyły do piosenki ,, Czyste ręce” i wykonały plakat ,, Dzień mycia rąk”.

Urszula Dudek

DZIEŃ UŚMIECHU

1 października nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Uśmiechu.  Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Uśmiech nic nas nie kosztuje, a jak wiele może znaczyć dla drugiego człowieka. Dzielmy się nim, każdego dnia.

Urszula Dudek

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki życzyły kolegom zdrowia, szczęścia, radości i wręczyły upominki.

Aleksandra Kaczmar

Dzień języków obcych w przedszkolu

English colours. Angielskie kolory.


Grupa starsza uczyła się słówek  z pacynką Tiger, a grupa młodsza ma swojego angielskiego przyjaciela Boo. Nasze przedszkolaki wspaniale uczą się języka angielskiego.  Na dzień języków wybrały się do Big Bena oraz dzwoniły z angielskiej budki telefonicznej.

Barbara Bugno