Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wydarzenia z życia przedszkola

Napisany 10-02-2021 15:15:00

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 18.09.2020 r. w grupie starszaków obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Dzieci świętowały bawiąc się i biorąc udział w konkursach. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz poczęstunku. Życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Urszula Dudek

DZIEŃ PAPIESKI

Papież Jan Paweł II bardzo kochał dzieci i był ich przyjacielem o czym sam otwarcie mówił: „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca Papieża jest każde dziecko”. 20.X. 2020 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II. Chcąc uczcić ten dzień, dzieci  recytowały wiersze, śpiewały pieśni ,,Biały pasterz”, ,,Barka”, ,,Święty uśmiechnięty”. Tego dnia przedszkolaki mogły poznać historię Jana Pawła II, opowiedzianą w formie bajki animowanej. Po zakończeniu uroczystości na przedszkolaki czekała słodka niespodzianka, czyli kremówki, ulubiony przysmak Jana Pawła II.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi wykonali różance z różnych materiałów, dzięki czemu powstały piękne wystawy.

Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Dzień Pluszowego Misia

Mikołajki w przedszkolu

W tym roku Święty Mikołaj nie mógł odwiedzić osobiście naszego przedszkola. 7 grudnia dzieci znalazły prezenty od niego i list, który odczytały panie nauczycielki. Był też słodki poczęstunek i wspólne zabawy, które sprawiły, ze wszyscy odczuli świąteczny nastrój.

MIKOŁAJKI

Kaczmar Aleksandra

DZIEŃ BABCI I DZIADKA – GRUPA MŁODSZA

           W tym wyjątkowym czasie składamy serdeczne  życzenia Najukochańszym Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia oraz wiele radości od wnuków. Zrobione prezenty niech Was cieszą, a przygotowane przedstawienie dostarczy samych radosnych przeżyć.  

Dorota Smolarska

Link do strony: https://splosie-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/smolarskad_splosie_pl/EQXH1FdcbJZBlHPofNveyo0BL8kP4W78e1TvHZhrXq3F9Q?e=ufMhds

Link do przedstawienie :https://splosie-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/smolarskad_splosie_pl/EZJWv5w9fthDgNomr-MDeIMBDpkPvp7BIXJ63iB64DpZgw?e=fbe6qG

Życzenia dla babci i dziadka

W dniu Waszego święta,

Wasz wnuczek i wnuczka o Was pamięta.

Oczywiście składamy życzenia:

szczęścia, zdrowia i zadowolenia!

Wnuczęta dziękują babciom i dziadkom za wielkie serca, opiekę, dobry przykład, rozpieszczanie, przytulanie i buziaki.

Dorota Fudala, Urszula Dudek

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Link: https://drive.google.com/file/d/1CofHzDCVfGOLXWVmPOQvfiDYmGFmFzSM/view?usp=drivesdk

KARNAWAŁOWY CZAS DO ZABAWY ZAPRASZA NAS.

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją dnia 2 lutego 2021r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

Urszula Dudek

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2021r. szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię. Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze i tańce. Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemia aby była szczęśliwa (czysta).

ŚWIĘTA MAJOWE

1 MAJA: ŚWIĘTO PRACY, 2 MAJA: DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, 3 MAJA: ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA.
ŚWIĘTA TE SĄ OKAZJĄ DO PRZEKAZANIA DZIECIOM WARTOŚCI PATRIOTYCZNYCH TAKICH JAK: MIŁOŚĆ DO OJCZYZNY, POSZANOWANIE SYMBOLI NARODOWYCH ORAZ PIELĘGNOWANIE TRADYCJI.

,,JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI”

WYJŚCIE DO ZAGRODY MAZIARSKIEJ W ŁOSIU

Dnia 26.05.2021r. przedszkolaki wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wykonały kukiełki z materiału przyrodniczego.

Wyjazd do kina

Dnia 10 czerwca 2021 roku 5-6 latki wybrały się na wycieczkę do kina na projekcję filmu pt. ,,Skąd się biorą sny”. Głównym celem i założeniem programowym wycieczki było: kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. To był bardzo udany wyjazd.

GRUPA MŁODSZA: DZIEŃ RODZINY

Zapraszam Rodziców do obejrzenia krótkiego programu artystycznego z okazji Dnia Rodziny: https://drive.google.com/drive/folders/1Cf6cRM08twzZa_R0GiLZDZo-DJ15vfEF