Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wydarzenia z życia przedszkola

Napisany 16-02-2020 15:15:51

ROK SZKOLNY 2019/2020


ZIMOWE ZABAWY

A. Kaczmar


Wyjazd do DPS-u na Klimkówkę

 

A. Kaczmar


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

A. Kaczmar


W KARNAWALE SAME BALE…

A. Kaczmar


GÓRA GROSZA

Przedszkolaki z obydwu grup wzięły aktywny udział w XX edycji GÓRY GROSZA. Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Na ten cel dzieci z grupy młodszej uzbierały 48,01 zł, natomiast dzieci z zerówki 64,53 zł. Dziękujemy!

A.Kaczmar, U.Dudek


WIGILIA PRZEDSZKOLNA

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie chcieliśmy przeżyć go bardzo uroczyście.  W dzień wigilii przedszkolnej tj. 20 grudnia wszyscy ubrali się odświętnie. W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ksiądz proboszcz Jan Adamczyk, personel przedszkola oraz przedszkolaki spotkały się przy wigilijnym stole, by wspólnie modlić się oraz zjeść wigilijny obiad. Wspólnym śpiewem kolęd zakończyliśmy wigilijne spotkanie.

Aleksandra Kaczmar


JASEŁKA PRZEDSZKOLNE

Dzieci z przedszkola 19.XII.2019 r. zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie świąteczne. Przedszkolaki pod okiem swoich pań, przygotowały program artystyczny. Mali aktorzy we wspaniałych strojach, przygotowanych przez rodziców, prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Występy dzieci wprowadziły wszystkich zaproszonych gości w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Urszula Dudek


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK 

Dnia 13 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie dzieci z grupy młodszej z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Dzielnicowy – asp. Mariusz Karp utrwalił dzieciom zasady zachowania bezpieczeństwa podczas drogi do przedszkola. Policjant zwrócił uwagę przedszkolaków na zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, konieczności używania fotelików i pasów. Ponadto dzieci bliżej poznały trudny, a zarazem bardzo ciekawy zawód policjanta.  

Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

Aleksandra Kaczmar


ZDROWE JEDZENIE MA ZNACZENIE

Przedszkolaki z obydwu grup mają dużą wiedzą na tema zdrowego odżywiania. Wiedzą, co należy jeść, aby być zdrowym.  Jednak chcąc bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zorganizowano spotkanie z dietetykiem – mgr Klaudią Słota. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega zawód dietetyka oraz poznały podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie z panią dietetyk przedszkolaki klasyfikowały produkty spożywcze na zdrowe i wartościowe oraz niezdrowe, których należałoby unikać w codziennym żywieniu. Pani dietetyk wytłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie owoców i warzyw.

Aleksandra Kaczmar


WARSZTATY Z ROBOTYKI

W dniu 11 grudnia 2019 roku odbyły się warsztaty z robotyki prowadzone przez panią Elżbietę Mroczkę. W zajęciach uczestniczyły dzieci z zerówki. Przedszkolaki pod kierunkiem pani instruktor wykonały z klocków łazika naukowego oraz zaprogramowały jego działanie. Zabawa połączona z nauką sprawiła wszystkim dzieciom wiele przyjemności. 

Dorota Fudala


MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu zrobiło się „mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość. Wszystkie dzieci ubrane na czerwono przypominały małych pomocników Mikołaja. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja. I przyszedł… z ogromnym worem prezentów dla wszystkich… Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenką i poprosiły, aby przyszedł za rok.

Aleksandra Kaczmar


W ŚWIECIE CZARÓW I MAGII

Przedszkolaki zawsze bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały dzieci podczas spotkania z iluzjonistą, które odbyło się 26 listopada 2019 roku. Zabawa w czarowanie wszystkim się podobała, a szczególnie wtedy, gdy choć na chwilę można było zostać asystentem iluzjonisty.

Aleksandra Kaczmar


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 21 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z pielęgniarką – panią Agnieszką Dudrą. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi,np.: założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia, badanie stetoskopem. Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem i otrzymaniem naklejek „dzielnego pacjenta”.

E. Augustyn


MALI PATRIOCI

 

A. Kaczmar


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W dniu 6 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka i starszaka, do której dzieci przygotowywały się od początku roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były wiersze, piosenki i tańce oraz inscenizacje w wykonaniu starszaków pt.: „Krzyś do przedszkola nie chce iść”.

Po zakończeniu części artystycznej dzieci uroczyście ślubowały zgodnie się bawić, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał okolicznościowy dyplom i medal. W uroczystości wzięli udział rodzice.

 

Dorota Fudala


NASZA STRAŻ POŻARNA

Dzieci z naszego przedszkola wzięły aktywny udział w gminnym konkursie plastycznym pt.: „Nasza straż pożarna” organizowanym przez GOK w Ropie. Głównym celem konkursu było ukazanie strażaków w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Konkurs był organizowany z okazji 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie.
W tym konkursie II miejsce zdobyli: Kamila Kulka, Nikodem Korzeń, Lena Cyganik, natomiast III miejsce Erwin Cyganik. Gratulujemy zwycięzcom!

A. Kaczmar, U. Dudek


”KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI”

Dnia 29 października 2019 roku obydwie grupy przedszkolne wzięły udział w teatrzyku kukiełkowym pt.: „Kłamstwo ma krótkie nogi”. Podczas przedstawienia leśni przyjaciele, zwierzaki – spryciaki, dowiedli, że kłamstwo nigdy nie popłaca. Należy o tym pamiętać już od najmłodszych lat.

Aleksandra Kaczmar


SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM WIESŁAWEM DRABIKIEM

 

A. Kaczmar


JESIENNE WARSZTATY

Dnia 11 października 2019 roku w grupie młodszej odbyły się jesienne warsztaty, które poprowadziły p. J. Cichoń
i p. A. Ptaszkowska z Gok-u w Ropie. Podczas spotkania przedszkolaki wykonały sówki z szyszek, doklejały kasztany i inne dary jesieni.

Aleksandra Kaczmar


O zdrowie dbamy i smacznie śniadanie zjadamy…

Dnia 25 września dzieci z grupy młodszej samodzielnie przygotowały sobie kanapki. Pomysł ten bardzo spodobał się naszym przedszkolakom, którzy oprócz dobrej zabawy uczyli się posługiwać sztućcami i łączyć składniki według własnego pomysłu.

 

 

Ewelina Augustyn


SPOTKANIE Z NATIVE SPEAKEREM

Dnia 25 września 2019 roku mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu native speakera z Anglii o imieniu Tony, który poprzez zabawę nauczył dzieci kilku angielskich słówek. Było to bardzo ciekawe spotkanie, które po raz kolejny uzmysłowiło naszym przedszkolakom, że warto się uczyć języka angielskiego już od najmłodszych lat!

Aleksandra Kaczmar


” Dzień przedszkolaka „

Dnia 20 września 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się gry i zabawy integracyjne, a także pieczone ziemniaki. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego dziecka. 

 

A. Kaczmar, U. Dudek