Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Wydarzenia z życia przedszkola

Napisany 13-03-2023 08:48:08

     Zadaniem konkursowym było samodzielne wykonanie kartki,  tematycznie związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Konkurs został uhonorowany patronatem  Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Rzeszowskiego, Burmistrza Boguchwały, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale oraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Niechobrzu.  Na XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Wesołego Alleluja” wpłynęło pół tysiąca kartek wielkanocnych z 82 placówek z Polski i z zagranicy.

Cieszymy się, że w gronie wyróżnionych znalazła się praca Hani.  Gratulujemy!

Dorota Smolarska

16 maja przedszkolaki wzięły udział w warsztatach w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Podczas wspólnych działań wykonały laleczki z gałganków.  Spotkanie rozpoczęła rozmowa na temat   ,,Jakimi zabawkami bawiły się dzieci w dawnych czasach?” Następnie panie zapoznały dzieci z nazewnictwem i elementami dawnego ubioru kobiety i mężczyzny. Przedszkolaki z ochotą przystąpiły do wykonania laleczek według instrukcji prowadzących warsztaty pań. Własnoręcznie wykonana przez dzieci laleczka była wyjątkowa i  niepowtarzalna, każdy też mógł nadać jej imię.     

Dziękujemy za zorganizowanie tak ciekawych warsztatów.  

                                                                                                           

Urszula Dudek

 Dnia 16 maja 2024r. przedszkolaki z grupy „Jeżyki” uczestniczyły w warsztatach w Zagrodzie Maziarskiej. Tematem warsztatów był koń. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek związanych z koniem, jego wykorzystaniem w dawnych czasach przez Łosiańskich Maziarzy. Dzieci w trakcie warsztatów malowały własnego drewnianego konika. Powstały piękne bajkowe konie chętne do galopu z przedszkolakami.

Dorota Smolarska

15 maja został zorganizowany w naszym przedszkolu ,,Dzień sportu”. Tego dnia wszystkie dzieci  przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki i dzieci starsze 5-6 latki. Każdy przedszkolak bardzo przejęty brał udział w przygotowanych przez tatę Oli konkurencjach. Spotkanie zakończyło się meczem piłkarskim, w którym brały udział także dziewczyny. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zajęć sportowych Panu Przemysławowi Baryła. 

Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Dnia 14 maja  dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pieszej wycieczce  połączonej z piknikiem. Tego dnia sprzyjała nam piękna, majowa aura. Dzieci w wyśmienitych humorach, zaopatrzone w plecaczki z prowiantem i  koce, z radością wyruszyły w drogę. Był to wesoło spędzony czas, wykorzystany na obserwację przyrody, podziwianie krajobrazu naszych rodzimych Gorlickich Pienin. Po znalezieniu odpowiedniego na piknik miejsca nad brzegiem rzeki Ropy, dzieci szybko uporały się z opróżnieniem plecaków, wypełnionych po brzegi różnymi smakołykami. Zmęczeni, ale w wyśmienitym nastroju, niechętnie wracaliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się powtórzyć taki spacer. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dorota Fudala

    Dnia 8 maja 2024r. dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Ropie wraz z Filią w Łosiu gościliśmy w przedszkolu znaną pisarkę Panią Ewę Stadtmüller, autorkę bajek dla dzieci, opowiadań, baśni i legend, przedstawień teatralnych oraz książeczek o charakterze edukacyjnym. Pisarka przybliżyła swoją twórczość włączając dzieci do aktywnego udziału w spotkaniu. Przyniesione rekwizyty – bohaterowie wierszyków były świetnym uzupełnieniem pełnych humoru wierszyków. Wymyślane na bieżąco wierszyki bardzo podobały się przedszkolakom. Po spotkaniu można było zakupić książeczki, które pisarka opatrzyła dedykacją i autografem. Spotkanie było zachętą dla dzieci do czytania, ale także układania własnych wierszyków, opowiadań. 

Dziękujemy za spotkanie.

Urszula Dudek

11 kwietnia w Centrum Kształcenia Zawodowego w Gorlicach odbyło się wręczenie nagród dla laureatów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Miło nam ogłosić, iż w wyżej wymienionym konkursie  I miejsce  zdobył Ignacy Rosiek, a III miejsce otrzymał Maksymilian Dynda

Organizatorem konkursu był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Miał on na celu zainteresowanie dzieci ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych w tym działań ratowniczo-gaśniczych, edukacją, tradycją i życiem strażackich środowisk. 

Serdecznie gratulujemy!

Urszula Dudek

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

5 kwietnia, w piątek nasze przedszkole odwiedziła Pani bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu – Filia w Gorlicach. Pani Monika opowiedziała nam o swoim zawodzie, o tym na czym polega jej praca. Przyniosła ze sobą różne rodzaje książek np. rozkładane, napisane alfabetem Braille’a, w formie tabletu, przestrzenne, ruchome, które bardzo dzieci zainteresowały.  Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Panią bibliotekarką o swoich ulubionych książeczkach oraz podzieliły się wiedzą na temat tego, co nam one dają, jak i dlaczego należy je szanować. Nasz gość po przeczytaniu książeczki pt. ,, Skrzydła” zaprosił przedszkolaki do wykonania ,,Książeczki sensorycznej”. Dzieci z ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do wykonania zadania. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki: ,,Dyplom przyjaciela książki”,  zakładkę do książki, kartę biblioteczną oraz medal.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice za miłe spotkanie. I do zobaczenia niebawem.

                                                                                      

                                          Urszula Dudek

Dnia 27.03.2024r. przedszkolaki z grupy młodszej w oczekiwaniu na nadchodzące święta udały się na warsztaty do Zagrody Maziarskiej. Dowiedziały się tam co oznaczają symbole na jajkach, jak je rozszyfrować i jakie jest znaczenie samego jajka. Pisanki z wybranymi symbolami wykonały techniką gratażu (franc. „grattage”) polegającą na ściąganiu wierzchniej powłoki farby w celu odsłonięcia warstwy głębszej,  o odmiennej barwie. Zwieńczeniem warsztatów była wspólna ruchowa „Symbole”.

Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
oraz wesołego Alleluja.


Dorota Smolarska

W konkursie plastycznym pod tym hasłem, organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu Filia w Gorlicach, Wiktoria Lichoń zdobyła III miejsce, a Martyna Passoń wyróżnienie.  Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie  otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Celem konkursu było  kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny, promowanie więzi międzypokoleniowych,  oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich możliwości twórczych. Serdecznie gratulujemy.

Urszula Dudek

Dnia 22marca 2024 roku w Przedszkolu w Łosiu odbyło się  spotkanie z funkcjonariuszką policji, dzielnicową, panią Pauliną Michalec. Tematem spotkania była bezpieczna droga do przedszkola w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Dzieci chętnie uczestniczyły w prelekcji, o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję.  Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania. Przedszkolaki poznały również pracę policjanta, obejrzały z bliska elementy wyposażenia i munduru. Prelekcja odbyła się w miłej, przyjaznej atmosferze,  a wiedza z zakresu bezpieczeństwa  pozwoli dzieciom  uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Dorota Fudala

                                                                                                 

Dorota Smolarska, Urszula Dudek

Każdy z Was się czegoś boi,
Czasem w kącie cicho stoi,
Może boi się ciemności,
Może nieproszonych gości.
 
Ktoś się boi też lekarzy,
A ktoś inny też bandaży.
Jedni boją się zastrzyków…
(Karina Gamoń)

W dniu 19 marca 2024r. Przedszkole w Łosiu gościło niezwykłego gościa – panią Karinę Gamoń, położną ze Szpitala Powiatowego w Limanowej, a zarazem autorkę tomików dla dzieci: „Szpitalny domek”, „Fabryka w ciele tyka”, „Gdzie zmysły prysły”.
Wizyta Pani Kariny podzielona było na dwie części. W pierwszej nasz gość opowiadał dzieciom o pracy, którą wykonuje na co dzień oraz o tym, skąd czerpie pomysły na wiersze. Autorka czytała wiersze i pokazała ilustracje zamieszczone w książce, których autorami są mali czytelnicy. W drugiej części dzieci miały okazję samodzielnie zobaczyć na czym polega praca w szpitalu: bandażowały rany, mierzyły ciśnienie, słuchały bicia serca, dowiedziały się jak zakłada się kroplówkę i mogły z bliska obejrzeć przyrządy używane w pracy w szpitalu. W prezentacji uczestniczyła dobrze znana przedszkolakom pani pielęgniarka Agnieszka Dudra.
Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, być może w przyszłości niektóre z nich poświęcą się pięknej pracy lekarza lub pielęgniarki.

Dorota Fudala

                                         

Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Zostaliśmy laureatami konkursu ,,Układ taneczny do piosenki Mam chusteczkę.” w ramach realizowanego programu edukacyjnego ,,Czyściochowa akademia”. Przedszkolaki dzielnie ćwiczyły układ choreograficzny do piosenki, wykleiły bibułą postać Świnki Zakatarzynki oraz nauczyły się piosenki na pamięć. Zdobyte nagrody sprawiły im wiele radości.

                      
                                   Urszula Dudek                   

Dnia 05.03.2024 przedszkolaki wybrały się do Restauracji ,,Pstrąg u Eda”, aby obchodzić ,, Dzień Pizzy”. Po umyciu rączek i założeniu fartuszków  przedszkolaki z przygotowanego ciasta samodzielnie formowały małe pizzy. Następnie smarowały ją sosem i wybierały ulubione składniki, którymi chciały udekorować swoją pizzę. Po upieczeniu  dzieci degustowały przygotowane pizze przy herbatce.  Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była przejażdżka wozem maziarskim, którego historia związana jest z Łosiem.    

 Serdecznie dziękujemy rodzicom za  zorganizowanie warsztatów kulinarnych i Państwu Krawiec za przejażdżkę wozem maziarskim. 

                                                                                                     Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac dzieci z grupy ,,0” oraz uczniów szkoły podstawowej,  która znajduje się w Zagrodzie Maziarskiej, a nosi tytuł ,,Zwierzęta ludowe”.  Autorką rysunku umieszczonego na plakacie reklamującym wystawę jest Aleksandra Baryła. Dla naszych przedszkolaków to pierwsza w życiu wystawa prac w galerii.            

Urszula Dudek

Organizatorem konkursu było Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jasia i Małgosi w Gorzowie Wielkopolskim. Jednym z celów konkursu był kształtowanie wrażliwości ekologicznej poprzez wykorzystywanie surowców wtórnych w tworzeniu prac plastycznych. Cieszymy się z sukcesu. GRATULUJEMY!

Dorota Smolarska

„Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,

w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości.

Brzechwolandia uczy, bawi nas,

w Brzechwolandii można miło spędzić czas!”

1 marca 2024r.  przedszkolaki z grupy starszej „Sówki” wybrały się do Domu Kultury w Grybowie na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia”. Roztańczony i rozśpiewany spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia był okazją do przypomnienia sobie znanych wierszy Jana Brzechwy, takich jak: „Leń”, „Skarżypyta”, „Samochwała”, „Atrament”, „Globus”, „Znaki przestankowe”. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie zwanej „Brzechwolandią”, dzieci mogły przenieść się w barwny świat pełen radości, marzeń i muzyki. Postacie z wierszy przypomniały także o właściwym zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku. Udział w spektaklu był wielkim przeżyciem i z pewnością na długo pozostanie w  pamięci młodych widzów.

Dorota Fudala

W dniu 6 lutego 2024r. dzieci z grupy starszej przedszkola uczestniczyły w warsztatach plastycznych „Zwierzęta w obrzędach i sztuce ludowej” zorganizowanych przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, oddział Zagroda Maziarska w Łosiu. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z motywami zwierzęcymi wykorzystywanymi w symbolice Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Pod czujnym okiem pań kustoszek muzeum wykonały zdobienia szablonów różnych zwierząt. Ich prace będą ozdobą wystawy w skansenie.  Już wkrótce zapraszamy do jej obejrzenia!

Dorota Fudala

Ach, cóż to był za bal…!  W  naszym przedszkolu w dniu 05.02.2024r.  odbył się bal karnawałowy. Sala starszaków wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje.  Razem bawiliśmy się uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było się posilić słodką przekąską i napić soku. Do domów wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni – już teraz wymyślają pomysły na następne karnawałowe przebrania.

Dorota Fudala, Urszula Dudek

W czwartek 25 stycznia przedszkolaki z grupy młodszej i starszej, pięknie wystrojone zatańczyły do piosenki pt. ,,Mam chusteczkę” biorąc w ten sposób udział w konkursie w ramach realizowanego programu edukacyjnego ,,Czyściochowa akademia”. Celem Konkursu jest kształtowanie i utrwalanie wiedzy na temat higieny oraz zdobytych nawyków higieny osobistej wśród dzieci w wieku  przedszkolnych. Myślę, że to wspólne przedsięwzięcie sprawiło wszystkim wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia:

https://drive.google.com/file/d/1r_cqlBtT9NAU6Pa3o8caUV3nJUr-N2ri/view?usp=drive_web

                                                                                                 Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto niosące dużo nostalgii, wzruszeń i wspomnień. Jak mogą przedszkolaki podziękować Dziadkom za ich miłość, czas i poświecenie – ofiarując przedstawienie. Wiersze, tańce, piosenki i życzenia przepełnione miłością oraz własnoręcznie wykonane prezenty to dały dzieci swoim ukochanym Dziadkom. W atmosferze radości, przy słodkim poczęstunku Babcie i Dziadkowie mogli cieszyć się ich świętem.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrówka i 100 lat.

Dorota Smolarska, Natalia Spólnik-Adamczyk, Dorota Fudala, Urszula Dudek

Przygotowania przed przedszkolną wigilią dzieci zaczęły ochoczo od pieczenia pierniczków. W świątecznym nastroju oczekiwały dnia wigilii dekorując sale i przygotowując się do występów. Tego dnia tj. czwartek w pięknych ubraniach zasiedliśmy do stołu. Były słowa ewangelii, życzenia i wspólny posiłek. Nie obyło się bez występów obydwu grup. Uświetnieniem wspólnego spotkania był udział rodzica Pana Jana Rośka, który ubogacił wigilijny chwile zarówno wspólnym śpiewaniem kolęd jak i zagadkami muzycznymi. Niech ten radośnie spędzony czas w przedszkolnym gronie niesie radosne chwile w Nowy Rok.

Dorota Smolarska, Urszula Dudek

W konkursie plastycznym ,,List do Świętego Mikołaja” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie, II miejsce zdobył Oskar Kasprzyk. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Serdecznie gratulujemy.

U. Dudek

Dnia 11.12.2023r. w przedszkolu odbyło się iście słodkie spotkanie. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się o pochodzeniu czekolady, jej rodzajach, miały możliwość samodzielnie tworzyć i dekorować swoje małe czekoladki.

D. Smolarska, U. Dudek

Urszula Dudek

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”- tak pisała Helena Bechlerowa. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie świata bez pluszowego misia, dlatego 24 listopada dzieci z grupy „Jeżyki” również obchodziły jego święto.

Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było podziwiać misie małe, duże, puchate, kolorowe itp . Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym jakże wesołym dniu, przedszkolaki miały okazję poznać historię powstania tej kochanej przez dzieci zabawki. „Jeżyki” uczestniczyły w zabawach i pląsach ze swoimi maskotkami i rozwiązywały zagadki dotyczące misiów z  bajek. Utrwalały kształty i kolory na misiowych brzuszkach. Przedszkolaki wykonały urocze misie podczas pracy plastyczno – technicznej. Na koniec dzieci zostały obdarowane dyplomem „Przyjaciela Pluszowego Misia” i słodkim upominkiem. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Natalia Spólnik-Adamczyk

Miś jest mały i puchaty,

Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula
.”

Nie od dziś wiadomo, że miś jest najukochańszą zabawką wszystkich dzieci. Jest miły w dotyku, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Pomimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dlatego też w dniu 24 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Ukochane pluszaki dzieci odwiedziły przedszkole,  ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej, misiowej zabawy. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy znanych piosenkach: „Jadą, jadą misie”, ” Pluszowy miś” itp. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, konkursów oraz pięknych prac plastycznych. A oto relacja z tego dnia. 

Dorota Fudala

W dniu 14.11.2023r. dzieci z obu grup przedszkola wzięły udział w zajęciach plastycznych „Zdobne święta” w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Panie kustoszki przybliżyły przedszkolakom zwyczaje związane z obdarowywaniem się prezentami w okresie Świąt Bożego Narodzenia w różnych regionach Polski. Następnie dzieci pod ich kierunkiem wykonały ozdobną skarpetę na łakocie od świętego Mikołaja.

Dorota Fudala

W dniu 10 listopada 2023r. nasze przedszkole uroczyście obchodziło Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia od dłuższego czasu, ucząc się „Mazurka Dąbrowskiego”, pieśni patriotycznych i wierszy. Pod kierunkiem wychowawców wykonały biało-czerwone dekoracje sali oraz kotyliony, które ozdobiły ich odświętne, galowe stroje. Obchody Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy wykonaniem hymnu narodowego wraz z pracownikami Nadleśnictwa Łosie i uczniami szkoły. Przedszkolaki z grupy starszej wystąpiły podczas szkolnej akademii śpiewając pieśń patriotyczną i recytując wiersz o ojczyźnie. Święto Niepodległości było radosnym dniem, który na długo pozostanie w pamięci małych Polaków.

Dorota Fudala

Grupa młodsza „Jeżyki” obchodziły 8 listopada 2023 r. „Dzień Jeża”. Była to sposobność do przybliżenia dzieciom zwyczajów jeża. Dzieci poznały bliżej jego środowisko naturalne, sposób odżywiania oraz wiele innych ciekawostek. Przedszkolaki w opaskach jeżyka na głowie odśpiewały piosenkę „Dwa malutkie jeże”. Wysłuchały również z zaciekawieniem bajkę „Jak Kolczatek szukał mieszkania” H. Bechlerowej oraz chętnie uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych.

Dorota Smolarska

Drugiego listopada przedszkolaki udały się na wernisaż wystawy malarstwa Heleny Januś, która miała miejsce w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Tym razem Pani Heleny Januś, malarka mieszkająca w Łosiu, zaprosiła nas do swojego królestwa kwiatów w wystawie zatytułowanej ,,Pożegnanie z latem”. Dzieci zwiedziły także Cerkiew greckokatolicką Narodzenia Najświętszej Marii Panny, która została wzniesiona w 1810 w Łosiu.

Urszula Dudek, Dorota Smolarska

Bajkowy bal kostiumowy

W dniu 26.10 2023r. odbył się bajkowy bal kostiumowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Dzieci z zerówki zostały zaproszone na tę uroczystość. Przedszkolaki zaprezentowały się w barwnych kostiumach ulubionych bohaterów baśni i filmów dla dzieci. Był pokaz mody, konkursy z nagrodami i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

https://drive.google.com/drive/folders/19ykWCaE6AsAItf8HOR8vi216Anosv3u-?usp=sharing

Dorota Fudala

Język angielski z native speakerem

W naszej szkole gościł Pan Tony Bolt z Londynu. Dzieci miały możliwość wykazania się znajomością języka angielskiego w naturalnej sytuacji rozmowy z Anglikiem. Emocji było mnóstwo.

Barbara Bugno

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Dnia 6 października 2023r. przedszkolaki z Grupy Jeżyki przyszły do przedszkola wyposażone w fartuszki, przyniosły również świeże owoce. Tego dnia same komponowały swoją sałatkę. Ochoczo po umyciu rączek zabrały się do krojenia owoców. Najbardziej smakuje własnoręcznie zrobiona sałatka. Każda buzia uśmiechnięta ochoczo zajadała pyszną sałatkę. Każda porcja owoców to porcja witamin tak ważna dla małego człowieka. Oby tak dalej.

Dorota Smolarska

Pyszne witaminki – sałatka owocowa

Czwartek – 05.10.2009r. – był pysznym dniem w grupie ,, Sówek” ponieważ starszaki przygotowywały sałatkę owocową. Na początku omówiliśmy sposobu wykonania sałatki, zasady bezpieczeństwa podczas jej wykonywania oraz samodzielne działania dzieci. Z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki dzielnie kroiły przyniesione do przedszkola owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona, kiwi, mandarynki. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała. Zajęcie dostarczyło dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.

Fotorelacja:

https://1drv.ms/v/s!AhZStCyU9paHgjsgb6gyNV662Ea_

Urszula Dudek

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Od malucha do starszaka

Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!

W słoneczne popołudnie 28 września 2023 r. na placu zabaw przy szkole w Łosiu odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Przedszkolaka. Wzięły w niej udział dzieci z grupy młodszej „Jeżyki” oraz starszej „Sówki” wraz ze swoimi rodzicami. Każda z grup przedszkolnych zaprezentowała się przed publicznością: dzieci zaśpiewały piosenki, starszaki wystąpiły w tańcu zespołowym. Był czas na zabawy integracyjne w kole, a także konkurencje dla rodziców i ich pociech – przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzucanie do celu, Dzieci mogły zaprezentować także swoje umiejętności plastyczne. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który przygotowali Rodzice. Były także dyplomy, upominki, kolorowe balony; W radosnej atmosferze uczciliśmy to święto, akcentując znaczenie wychowania przedszkolnego i ten niezwykły czas w życiu dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

https://drive.google.com/drive/folders/1-icu2jz7s2ntf8dxbRwPQ45wc0l4wkfQ

Dorota Fudala

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Oglądaliśmy filmu „Poznajcie Kropkę, czyli Vashti i jej historia”. Tworzyliśmy „Obrazek z kółek” bawiliśmy się dużymi i małymi kropkami. Ozdabialiśmy szablon sowy kółkami z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. DZIEŃ KROPKI to radosne święto kreatywności – tego dnia uśmiech nie schodził z naszych twarzy!

Urszula Dudek