Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Samorząd Uczniowski

Napisany 21-07-2021 15:55:22

Akcja „Szkoła pamięta”


Włączając się kolejny rok w akcję Ministra Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” uczniowie klasy drugiej i trzeciej udali się na cmentarz wojskowy z czasów I wojny światowej. W ciszy i spokoju uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy. Spacer po cmentarzu był doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na odpowiednie zachowanie w miejscach spoczynku zmarłych.

A. Kaczmar

DZIEŃ KOSTIUMÓW

       Z okazji Wszystkich Świętych w naszej szkole zorganizowano ,,Dzień Kostiumów” . Uczniowie przebrani  w stroje pozytywnych bohaterów wraz z nauczycielami uatrakcyjnili ten dzień zajęć. Dodatkowo za dobry uczynek uczniowie i nauczyciele rozdawali cukierki. Trzy najlepsze stroje w danej klasie zostaną nagrodzone upominkami.

PAMIĘTAMY O TYCH KTÓRZY ODESZLI

W dniu 28 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły porządkowali cmentarz żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy, które następnie zostały umieszczone przy mogiłach poległych. Klasa VIII odwiedziła grób długoletniego nauczyciela naszej szkoły, ratownika GOPR pana Ludwika Górskiego zostawiając znicz oraz pamięć modlitewną.

ŚNIADANIE DAJE MOC

         21 października  2022 roku zorganizowano w naszej szkole akcję ,,Śniadanie daje moc”. Uczniowie z poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali z owoców i warzyw zdrowe przekąski. Spotkanie integrowało zespoły klasowe i uczyło jak zdrowo się odżywiać. Uczniowie już wiedzą: śniadanie daje moc!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

23 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły porządkowali ze śmieci otoczenie  wioski Łosie. W ten sposób  włączyli się w 29 Akcję ,,Sprzątanie świata”. Z pewnością ich praca została dostrzeżona przez mieszkańców, co wpłynie na jeszcze większy ład i porządek w naszej miejscowości.