Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łosiu
Szkoła Podstawowa, Przedszkole w Łosiu

Samorząd Uczniowski

Napisany 25-09-2020 19:50:00

2020/ 2021- Nowy rok szkolny, nowy Samorząd Uczniowski…

Po długim okresie nieobecności spowodowanej obostrzeniami w związku z Covid- 19 oraz po dwumiesięcznych wakacjach powróciliśmy do szkoły. W pierwszym miesiącu nauki, 25 września, opiekun SU przeprowadził wybory na przewodniczącego szkoły. Kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze, następnie przeprowadzono głosowanie.

Wyniki są następujące:

– Aleksandra Piszczek – przewodnicząca

– Daniel Grądalski – zastępca

– Szymon Maczuga – skarbnik

– Anna Wagowska – sekretarz

Wielu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zadeklarowało swoją pomoc w organizacji pracy. Efektem spotkania nowego Samorządu Uczniowskiego było przydzielenie poszczególnym grupom zadań:

– akcje charytatywne- Szymon i Kacper z klasy VI

– akcja „Super klasa” – Wiktoria i Ola z klasy VII

– prowadzenie Kroniki szkolnej- Karolinka i Ania z kl. V

– akcje patriotyczne, ekologiczne i z okazji Święta Zmarłych- Kuba i Daniel z kl. VIII

                                                                      Gratulujemy i życzymy sukcesów.

”ZBIERAMY GROSZE, ABY POMÓC DZIECIOM…” akcja charytatywna

Każdego roku, jesienią, rusza akcja zbiórki monet pod hasłem „Góra grosza”. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoja rodziną- w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem jest pokazanie uczniom, że nawet najdrobniejsza moneta może stanowić olbrzymią pomoc w działaniach na rzecz potrzebujących.

Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie naszej placówki, ale również wspaniałe przedszkolaczki. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

 

kl.1 76,89zł
Kl.2 15,62zł
Kl.3 33.10zł
Kl.4 28.30zł
Kl.5 76,26zł
Kl.6 23,23zł
Kl.7 13,35zł
Kl.8 24,16zł
Przedszkole 48,01 zł
Zerówka 64,53 zł

Razem zebraliśmy: 403 złote 45 groszy

Wiesława Wagowska

Poprzez samorządność uczymy się wrażliwości- AKCJE CHARYTATYWNE

Już od wielu lat nasza szkoła angażuje się w pomoc chorym dzieciom. Cyklicznie pomagamy stowarzyszeniu ,,SURSUM CORDA” oraz „SOS Wioski Dziecięce” poprzez sprzedaż kartek świątecznych oraz małych zakładek ze zwierzętami z jednej strony i pomocami naukowymi z drugiej. W tym roku podczas akcji we wrześniu zebrano na szczytny cel aż 200 zł a grudniowa sprzedaż kartek bożonarodzeniowych przyniosła dochód w wysokości 100 zł.       

 Powinniśmy pomagać ludziom jeśli mamy tylko taką możliwość, bo kto wie, czy kiedyś to my nie będziemy jej potrzebować.

 

„Słodka środa”

Samorząd Uczniowski jest pomysłodawcą szkolnej akcji pod hasłem „ Słodka środa”. Całość przedsięwzięcia organizuje nasz zespół uczniowski, a pomagają rodzice uczniów wszystkich klas. Bez ich wsparcia całe przedsięwzięcie nie udałoby się. Akcja ta polega na sprzedawaniu różnych smakołyków dla naszej szkolnej młodzieży. Jest to spore urozmaicenie dla naszej szkolnej gawiedzi, gdyż w pobliżu nie mamy sklepiku. Raz w miesiącu jedna z wybranych klas przygotowuje różnego rodzaju ciasta, babeczki czy owoce i są one sprzedawane za symboliczną cenę. Pieniądze uzbierane z tej akcji zostaną przeznaczone na cele edukacyjne, rozrywkowe lub kulturalne. W 100% będą służyć uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łosiu.

Wiesława Wagowska